Denník N

Mali tvoriť základ reprezentácie, no na olympiádu nejde zo Slovana nikto

Tréner Craig Ramsay (vľavo) a Miroslav Šatan pri predstavovaní nominácie. Foto – TASR
Tréner Craig Ramsay (vľavo) a Miroslav Šatan pri predstavovaní nominácie. Foto – TASR

Zo slovenskej najvyššej súťaže ide do Pjongčangu desať hráčov, z KHL len jeden.

Tréner Craig Ramsay a generálny manažér Miroslav Šatan oznámili záverečnú nomináciu slovenských hokejistov na olympiádu v Pjongčangu. Podľa očakávaní stavili prevažne na hráčov strednej a staršej generácie, v nominácii je aj niekoľko absolútnych nováčikov na vrcholnom podujatí.

Nomináciu tvoria s výnimkou Michala Čajkovského iba hráči z českej a slovenskej ligy. Veľkým prekvapením je, že v tíme nebude ani jeden hráč zo Slovana Bratislava.

„Absencia slovanistov je trošičku prekvapením, pretože stále sa hovorí, že hráči Slovana budú tvoriť základ reprezentácie. Viac-menej však musím povedať, že nominácia sa dala očakávať, príliš veľa zmien by sa asi spraviť nedalo,“ hodnotí pre Denník N spolukomentátor RTVS Eduard Hartmann.

Bývalý brankár v nominácii očakával trojicu slovanistov. „Osobne mi tam dosť chýba Marek Viedenský, ale nepoznáme pozadie, nevieme, či je stopercentne zdravotne v poriadku. Trochu som očakával, že tam budú aj Andrej Meszároš a Libor Hudáček,“ hovorí.

Ramsay a Šatan na tlačovej konferencii neprezradili, kto bude kapitánom tímu. Podľa Hartmanna je však jasným kandidátom na tento post najskúsenejší hráč tímu. „Jednoznačne Laco Nagy, ktorý je v tíme veľkou osobnosťou, myslím si, že tréneri si ho vybrali práve preto, že je vodcovskou osobnosťou. Stále vie dávať góly a je veľmi platným hráčom,“ dodáva Hartmann.

Rozhodla forma, nie minulosť

Na olympiádu nejdú známe tváre ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Zimné olympijské hry

Teraz najčítanejšie