Mali tvoriť základ reprezentácie, no na olympiádu nejde zo Slovana nikto

Zo slovenskej najvyššej súťaže ide do Pjongčangu desať hráčov, z KHL len jeden.

Tréner Craig Ramsay (vľavo) a Miroslav Šatan pri predstavovaní nominácie. Foto – TASR

Tréner Craig Ramsay a generálny manažér Miroslav Šatan oznámili záverečnú nomináciu slovenských hokejistov na olympiádu v Pjongčangu. Podľa očakávaní stavili prevažne na hráčov strednej a staršej generácie, v nominácii je aj niekoľko absolútnych nováčikov na vrcholnom podujatí.

Nomináciu tvoria s výnimkou Michala Čajkovského iba hráči z českej a slovenskej ligy. Veľkým prekvapením je, že v tíme nebude ani jeden hráč zo Slovana Bratislava.

„Absencia slovanistov je trošičku prekvapením, pretože stále sa hovorí, že hráči Slovana budú tvoriť základ reprezentácie. Viac-menej však musím povedať, že nominácia sa dala očakávať, príliš veľa zmien by sa asi spraviť nedalo,“ hodnotí pre Denník N spolukomentátor RTVS Eduard Hartmann.

Bývalý brankár v nominácii očakával trojicu slovanistov. „Osobne mi tam dosť chýba Marek Viedenský, ale nepoznáme pozadie, nevieme, či je stopercentne zdravotne v poriadku. Trochu som očakával, že tam budú aj Andrej Meszároš a Libor Hudáček,“ hovorí.

Ramsay a Šatan na tlačovej konferencii neprezradili, kto bude kapitánom tímu. Podľa Hartmanna je však jasným kandidátom na tento post najskúsenejší hráč tímu. „Jednoznačne Laco Nagy, ktorý je v tíme veľkou osobnosťou, myslím si, že tréneri si ho vybrali práve preto, že je vodcovskou osobnosťou. Stále vie dávať góly a je veľmi platným hráčom,“ dodáva Hartmann.

Rozhodla forma, nie minulosť

Na olympiádu nejdú známe tváre ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Zimné olympijské hry 2018

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |