Prešovský policajný dôstojník kritizuje rómsku organizáciu, ktorej sa nepáčia Kaliňákove opatrenia

Otvorený list nazval zástupca krajského riaditeľa v Prešove František Leško Policajná frustrácia.

Robert Kaliňák a Tibor Gašpar v Krompachoch. Foto – TASR

Zástupca krajského riaditeľa v Prešove František Leško kritizuje Európske centrum pre práva Rómov, ktorému sa nepáčia opatrenia pre Rómov avizované ministrom vnútra Robertom Kaliňákom. Napísal otvorený list s názvom Policajná frustrácia.

„Ak mám byť úprimný, už ma unavuje hľadať čo najvhodnejší a z obáv z akýchsi mienkotvorných inštitúcií primeraný slovník plný korektnosti a akceptovateľnosti. Poviem to na plné ústa, že po 25-ročnej službe v Policajnom zbore sa mi čoraz častejšie stáva, že mi už nielen občania Medzilaboriec či Sabinova povedia, že strácame rok čo rok schopnosť ochrániť slušných ľudí tejto krajiny,“ píše v otvorenom liste.

„Vrcholových predstaviteľov Európskeho centra pre práva Rómov pozývam, tak ako som svojho času pozýval verejnú ochrankyňu práv pani Dubovcovú, na návštevu nielen rómskych lokalít Prešovského a Košického kraja, ale aj na návštevu základných útvarov Policajného zboru pôsobiacich v týchto lokalitách, porozprávať sa o denno-nočných skúsenostiach policajtov s najzaostalejšími a najchudobnejšími osadníkmi s často pokriveným hodnotovým rebríkom. Pani Dubovcová však neprišla a ani neodpovedala na oficiálny list funkcionárov KR PZ Prešov adresovaný samotnému úradu verejnej ochrankyne práv.“

Tlačovka v Krompachoch

Minister vnútra pred týždňom v rómskej osade v Krompachoch predstavil spolu s policajným prezidentom Tiborom Gašparom návrhy na boj s „rómskou“ kriminalitou.

Kaliňák hovoril o novom „zákone o potláčaní kriminality rómskych osád“ a o zámere zmeniť ústavu tak, aby „sa povinnosti dostali pred práva“.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |