Denník N

Analytici na školstve budú mať samostatný inštitút, Lubyová ho sľubuje o tri mesiace

Foto - Tasr
Foto – Tasr

O tom, kto bude šéfovať novému analytickému inštitútu na ministerstve školstva, má rozhodnúť výberové konanie.

Od nového roka nemá ministerstvo školstva samostatný analytický inštitút. Inštitút vzdelávacej politiky (IVP) zlúčila ministerka Martina Lubyová (nominantka SNS) s odborom celoživotného vzdelávania.

Keď o tom v januári Denník N informoval, zdvihla sa vlna kritiky. Analytici z iných ministerstiev aj niektorí politici Smeru a Mosta-Hídu hovorili, že dúfajú, že inštitút bude pracovať aj naďalej a bude zbierať dáta a pripravovať analýzy.

Neuplynul odvtedy ani mesiac a ministerka Lubyová už sľubuje, že inštitút bude opäť fungovať samostatne. „Nový analytický odbor by mal vzniknúť na ministerstve v priebehu troch mesiacov,“ sľubuje ministerstvo školstva.

Sľubovaný analytický odbor by mal mať viac zamestnancov – 13 a zrejme aj nového riaditeľa.

IVP od jeho založenia viedol Matej Šiškovič. Keď Lubyová spojila inštitút s odborom celoživotného vzdelávania, Šiškovičovu pozíciu zrušili a spoločné oddelenie vedie Monika Korkošová, doterajšia šéfka odboru celoživotného vzdelávania.

Lubyová: Neviem, či Šiškovič robí na ministerstve

Korkošová bude viesť spojené oddelenie aj naďalej. Výberové konanie ministerstvo sľubuje, až keď sa inštitút znova osamostatní.

Načo bolo potom dobré, že ministerka inštitút s oddelením spojila, keď sa má inštitút o tri mesiace znovu osamostatniť? 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie