Analytici na školstve budú mať samostatný inštitút, Lubyová ho sľubuje o tri mesiace

O tom, kto bude šéfovať novému analytickému inštitútu na ministerstve školstva, má rozhodnúť výberové konanie.

Foto – Tasr

Od nového roka nemá ministerstvo školstva samostatný analytický inštitút. Inštitút vzdelávacej politiky (IVP) zlúčila ministerka Martina Lubyová (nominantka SNS) s odborom celoživotného vzdelávania.

Keď o tom v januári Denník N informoval, zdvihla sa vlna kritiky. Analytici z iných ministerstiev aj niektorí politici Smeru a Mosta-Hídu hovorili, že dúfajú, že inštitút bude pracovať aj naďalej a bude zbierať dáta a pripravovať analýzy.

Neuplynul odvtedy ani mesiac a ministerka Lubyová už sľubuje, že inštitút bude opäť fungovať samostatne. „Nový analytický odbor by mal vzniknúť na ministerstve v priebehu troch mesiacov,“ sľubuje ministerstvo školstva.

Sľubovaný analytický odbor by mal mať viac zamestnancov – 13 a zrejme aj nového riaditeľa.

IVP od jeho založenia viedol Matej Šiškovič. Keď Lubyová spojila inštitút s odborom celoživotného vzdelávania, Šiškovičovu pozíciu zrušili a spoločné oddelenie vedie Monika Korkošová, doterajšia šéfka odboru celoživotného vzdelávania.

Lubyová: Neviem, či Šiškovič robí na ministerstve

Korkošová bude viesť spojené oddelenie aj naďalej. Výberové konanie ministerstvo sľubuje, až keď sa inštitút znova osamostatní.

Načo bolo potom dobré, že ministerka inštitút s oddelením spojila, keď sa má inštitút o tri mesiace znovu osamostatniť? 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |