Denník N

O Kaliňákovi povedala, že by mal odstúpiť. Na ministerstve stále pracuje a zakladá iniciatívu Dobrý úradník

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Monika Filipová pred rokom porozprávala, čo všetko nefunguje v práci úradníka na ministerstve vnútra. Po roku sa podľa nej nič nezmenilo a k žiadnym zmenám nedošlo.

Monika Filipová (33) je od mája minulého roku riaditeľkou odboru miestnej štátnej správy, samosprávy a zahraničných vzťahov na ministerstve vnútra. Od roku 2013 bola vedúcou oddelenia územnej samosprávy a zahraničných vzťahov na ministerstve. Na ministerstve pracovala aj v roku 2012, na sekcii verejnej správy.

V roku 2012 niekoľko mesiacov pracovala v Taipejskej reprezentačnej kancelárii v Bratislave.

Vyštudovala právo na Univerzite Komenského v Bratislave, popritom aj čínsky jazyk a medzikultúrnu komunikáciu na tej istej univerzite. Na Taiwane vyštudovala medzinárodné vzťahy na fakulte diplomacie. Od roku 2012 si robí externe doktorát na Katedre východoázijských štúdií Filozofickej fakulty Univerzity Komenského.

Pred rokom ste Denníku N poskytli rozhovor, v ktorom ste kritizovali, ako funguje ministerstvo vnútra aj minister Kaliňák. Čo sa odvtedy zmenilo?

Asi nič. Som v tej istej pozícii, robím tú istú prácu. A na ministerstve vnútra sa to neriešilo.

Ako vás vnímajú kolegovia?

Niektorí veľmi pozitívne. Hovoria, že som mala odvahu pomenovať niektoré negatíva a frustrácie, s ktorými sa stretávam v práci. Niektorí sa mi trochu vyhýbajú, lebo s tým nesúhlasia. Rozdelili sa na dve skupiny – jedna ma vníma, že som odvážna, druhá, že som to nemala robiť, lebo som štátna úradníčka. Je to pol na pol.

Ako sa v takej atmosfére pracuje?

Občas je to ťažké. Teraz je to ešte ťažšie. Cítim, že som osoba, na ktorú si dávajú pozor, lebo som urobila niečo, čo som podľa niektorých nemala.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie