Denník N

Bola som ako robot, vymyli mi mozog. Špiónka KĽDR odpálila lietadlo pred olympiádou v Soule, teraz varuje pred Kimom

Kim Hjon-hi v roku 2018. Foto – YouTube NBC
Kim Hjon-hi v roku 2018. Foto – YouTube NBC

Bývalá špiónka, ktorá v roku 1987 dala bombu do juhokórejského lietadla, varuje pred ústupkami voči Kim Čong-unovi. „Na svete neexistuje žiadny štát, ktorý by sa podobal KĽDR. Ľudia vonku to nedokážu pochopiť,“ hovorí.

Let kórejských aeroliniek číslo 858 sa blíži k Bangkoku. Pilot hlási, že všetko je v poriadku, do hlavného mesta Thajska dorazia načas. Po medzipristátí budú pokračovať do Soulu.

Krátko nato však na palube exploduje bomba. Pasažieri, ktorí ju tam nechali, už nie sú v lietadle. Boli to severokórejskí špióni a vystúpili v Abú Zabí. Lietadlo sa zrúti do Andamanského mora, zahynie všetkých 115 ľudí, ktorí v ňom boli. Takmer všetci pochádzajú z Južnej Kórey.

Teroristi sú na slobode, no nie na dlho. Po explózii lietadla sa spustí séria udalostí, ktoré ukážu, že za útokom stojí KĽDR. Chce spôsobiť chaos a vyvolať obavy o bezpečnosť v Južnej Kórei, kde sa o pár mesiacov v roku 1988 má konať letná olympiáda.

Plán sa zrúti, keď prehovorí agentka, ktorá bombu v lietadle nechala.

Režim jej vymyl mozog

„Bola som ako robot, vymyli mi mozog. Od momentu, keď som nastúpila na palubu lietadla, mala som pocit, že som na nepriateľskom území. Tak ma

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Severná Kórea

Zimné olympijské hry

Teraz najčítanejšie