Denník N

Kompletný program zimnej olympiády v Pjongčangu

Foto - tasr
Foto – tasr

Slovensko nikdy pred zimnou olympiádou nemalo také vysoké šance na zisk medaily ako v Pjongčangu 2018. Biatlonistka Anastasia Kuzminová aj lyžiarka Petra Vlhová patria vo svojich disciplínach k favoritkám.

Program hier v Južnej Kórei sa začína už vo štvrtok 8. februára, otvárací ceremoniál je na programe v piatok 9. februára presne na obed od 12:00.

V nižšie uvedených dátumoch má Slovensko najväčšiu šancu na dobrý výsledok.

Pre nepriaznivé počasie sa program môže meniť.

Sobota – 24. február

Zrejme posledná slovenská šanca na medailu. Od 03:00 je na programe tímová súťaž lyžiarov, v ktorej zostava Vlhová, Velez-Zuzulová, Falat a Andreas Žampa získala na vlaňajších majstrovstvách sveta striebro.

Kompletný program ZOH 2018

Piatok – 23. február

02:00 Krasokorčuľovanie (Jednotlivci): voľné jazdy – ženy N.Rajičová*
03:30 Akrobatické lyžovanie (Skikros): rozjazdy – ženy
05:15 Akrobatické lyžovanie (Skikros): finále – ženy
07:35 Curling (Turnaj mužov): o bronz – muži
08:40 Hokej (Turnaj mužov): semifinále – muži  Česko – Rusko
11:00 Rýchlokorčuľovanie (1000 m): finále – muži
12:05 Curling (Turnaj žien): semifinále – ženy
12:15 Biatlon (Štafeta 4 × 7,5 km): finále – muži Účasť Slovenska
13:10 Hokej (Turnaj mužov): semifinále – muži Kanada – Nemecko

Sobota – 24. február

01:30 Boby (Štvorbob): 1. a 2. jazdy – muži
02:00 Snowboarding (Big Air): finále – muži
03:00 Alpské lyžovanie (Tímová súťaž): finále Účasť Slovenska
04:00 Snowboarding (Paralelný obrovský slalom): finále – muži
05:30  Snowboarding (Paralelný obrovský slalom): finále – ženy  Ester Ledecká
06:00 Beh na lyžiach (50 km klasicky): finále – muži
07:35 Curling (Turnaj mužov): finále – muži
12:00 Rýchlokorčuľovanie (Preteky s hromadným štartom): finále – ženy
12:00 Rýchlokorčuľovanie (Preteky s hromadným štartom): finále – muži
12:05 Curling (Turnaj žien): o bronz – ženy
13:10 Hokej (Turnaj mužov): o bronz – muži

Nedeľa – 25. február

01:05 Curling (Turnaj žien): finále – ženy
01:30 Krasokorčuľovanie (Záverečná exhibícia): preteky
01:30 Boby (Štvorbob): 3. a 4. jazdy – muži
05:10 Hokej (Turnaj mužov): finále – muži
07:15 Beh na lyžiach (30 km klasicky): finále – ženy
12:00 Záverečný ceremoniál

 

Anastasia Kuzminová

Petra Vlhová

Veronika Velez-Zuzulová

Zimné olympijské hry

Teraz najčítanejšie