Kompletný program zimnej olympiády v Pjongčangu
Slovensko nikdy pred zimnou olympiádou nemalo také vysoké šance na zisk medaily ako v Pjongčangu 2018. Biatlonistka Anastasia Kuzminová aj lyžiarka Petra Vlhová patria vo svojich disciplínach k favoritkám.
Program hier v Južnej Kórei sa začína už vo štvrtok 8. februára, otvárací ceremoniál je na programe v piatok 9. februára presne na obed od 12:00.
V nižšie uvedených dátumoch má Slovensko najväčšiu šancu na dobrý výsledok.
Pre nepriaznivé počasie sa program môže meniť.
Zrejme posledná slovenská šanca na medailu. Od 03:00 je na programe tímová súťaž lyžiarov, v ktorej zostava Vlhová, Velez-Zuzulová, Falat a Andreas Žampa získala na vlaňajších majstrovstvách sveta striebro.
Kompletný program ZOH 2018
Piatok – 23. február
02:00 | Krasokorčuľovanie (Jednotlivci): voľné jazdy – ženy | N.Rajičová* |
03:30 | Akrobatické lyžovanie (Skikros): rozjazdy – ženy | |
05:15 | Akrobatické lyžovanie (Skikros): finále – ženy | |
07:35 | Curling (Turnaj mužov): o bronz – muži | |
08:40 | Hokej (Turnaj mužov): semifinále – muži | Česko – Rusko |
11:00 | Rýchlokorčuľovanie (1000 m): finále – muži | |
12:05 | Curling (Turnaj žien): semifinále – ženy | |
12:15 | Biatlon (Štafeta 4 × 7,5 km): finále – muži | Účasť Slovenska |
13:10 | Hokej (Turnaj mužov): semifinále – muži | Kanada – Nemecko |
Sobota – 24. február
01:30 | Boby (Štvorbob): 1. a 2. jazdy – muži | |
02:00 | Snowboarding (Big Air): finále – muži | |
03:00 | Alpské lyžovanie (Tímová súťaž): finále | Účasť Slovenska |
04:00 | Snowboarding (Paralelný obrovský slalom): finále – muži | |
05:30 | Snowboarding (Paralelný obrovský slalom): finále – ženy | Ester Ledecká |
06:00 | Beh na lyžiach (50 km klasicky): finále – muži | |
07:35 | Curling (Turnaj mužov): finále – muži | |
12:00 | Rýchlokorčuľovanie (Preteky s hromadným štartom): finále – ženy | |
12:00 | Rýchlokorčuľovanie (Preteky s hromadným štartom): finále – muži | |
12:05 | Curling (Turnaj žien): o bronz – ženy | |
13:10 | Hokej (Turnaj mužov): o bronz – muži |
Nedeľa – 25. február
01:05 | Curling (Turnaj žien): finále – ženy | |
01:30 | Krasokorčuľovanie (Záverečná exhibícia): preteky | |
01:30 | Boby (Štvorbob): 3. a 4. jazdy – muži | |
05:10 | Hokej (Turnaj mužov): finále – muži | |
07:15 | Beh na lyžiach (30 km klasicky): finále – ženy | |
12:00 | Záverečný ceremoniál |
🗳️ Ak chcete podporiť našu prácu pred druhým kolom volieb aj nad rámec predplatného, môžete to urobiť aj darom.🗳️
Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].