Denník N

Predávkoval sa liekmi, záchranári nechali infúzie na spolubývajúceho a odišli. Do rána zomrel

Lieky, ktorými sa Roman predávkoval. Foto N - Tomáš Benedikovič
Lieky, ktorými sa Roman predávkoval. Foto N – Tomáš Benedikovič

Riaditeľ ubytovne pre bezdomovcov, kde muž býval, podal sťažnosť, to isté urobila aj privolaná polícia.

Štyridsiatnik Roman sa včera večer v bratislavskej ubytovni pre bezdomovcov pokúsil o samovraždu. Keď jeho spolubývajúci zistil, že s ním niečo nie je v poriadku, zavolal záchranku. Tá ho napriek predávkovaniu liekmi a rečiam, že už nechce žiť, nehospitalizovala.

Jeho spolubývajúceho poverila, aby mu vymieňal infúzie, hoci s tým nemal žiadne skúsenosti, a odišla. Ráno našli Romana mŕtveho v jeho posteli. Na miesto zavolali opäť záchranku a prišla tá istá posádka ako večer. Konštatovať mohla už len smrť.  O prípade ako prvé informovali Aktuality.sk.

Riaditeľovi ubytovne ani privolanej polícii sa postup záchranárov nepozdáva a chcú, aby sa prešetrilo, či sa Romanovej smrti nedalo predísť.

Roman mal len 47 rokov. Mal titul inžiniera, no v živote mu veľa vecí nevyšlo a pred dvoma týždňami začal žiť v ubytovni pre bezdomovcov Resoty Antona Srholca.

Záchranku mu privolal spolubývajúci Jozef, ktorý má 66 rokov a je vyučený tesár. V Resotách je tiež len dva týždne. S Romanom sa veľmi nerozprávali, hovorí, že väčšinou spal alebo pozeral televíziu.

„Len sa stále sťažoval, že nemôže mať dieťa, tak načo žije,“ hovorí Jozef. Pýtal sa ho

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie