Denník N

Newsfilter: Kým sa v SaS radujú z čísel Progresívneho Slovenska, Bugár si v tichosti užíva nenahraditeľnosť

1. Víťazi župných volieb udržali percentá navyše. 2. Drucker má elektronický problém 3. Fico III bola na študentov hustá len 10 dní + jednou vetou, citát dňa, FB status a všetko dôležité zo stredy.

Udalosti dňa vybral a komentoval Konštantín Čikovský

1. Prvý zárez PS: 1,9%

Focus zverejnil prvý tohtoročný prieskum preferencií politických strán.

Z januárových čísel sa oplatí pamätať si:

Smer a SNS zastavili pád.

Kotleba je na úrovni volebného výsledku spred dvoch rokov a strach z toho, že bude nekontrolovane rásť nad desať percent, sa našťastie ukázal ako predčasný.

KDH je vážna stabilná strana so stabilnou podporou a s vysokou pravdepodobnosťou skončí v budúcom parlamente, a médiá by sa k nej preto mali správať podobne ako k parlamentným stranám.

Opozícia (SaS + OĽaNO) si udržiava eufóriu z víťazstva v župných voľbách.

Hore ide aj Sme rodina, ktorej preferencie ani náhodou nenapovedajú, že by to mala byť strana jedného volebného úspechu.

Prvý raz bolo v prieskume verejne merané Progresívne Slovensko. Skončilo s dvomi percentami, a šampanské tak budú dnes búchať inde.

Celkom potešený vyzerá z percent PS napríklad podpredseda SaS Ľubomír Galko. „Tak a teraz si myslím, že by sa tie oslavné mexické vlny HN, Trendu, SME, ale predovšetkým Denníka N smerom k novým politickým subjektom, ktoré sme mali možnosť vidieť posledného pol roka, mohli trocha zreálniť. Prípadne by v týchto médiách mohli dávať rovnaký priestor aj stranám, ako sú KSS alebo Šanca, tam majú podobné preferencie,“ píše na FB.

A teraz to najdôležitejšie: Opozícia sa od volieb

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie