Denník N

Politický marketér Znášik: Skúsme nájsť lepších kandidátov ako Remišová

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Adam Znášik z Komplot Advertising hovorí, že Harabin, Kotleba alebo Kollár by voľby vyhrať nemali, ale môžu byť v druhom kole.

Adam Znášik (36) sa narodil v Bratislave. Vyštudoval marketingovú komunikáciu v Trnave. Ako politický marketér pracoval pre SDKÚ, Most-Híd, Iva Nesrovnala, Andreja Kisku, Jána Luntera, naposledy pre ODS . Jeho spoločnosť Komplot Advertising viedla prezidentskú kampaň Andreja Kisku. V súčasnosti pracuje spolu so Sergejom Michaličom ako poradca predsedu českej ODS Petra Fialu. Žije s partnerkou, má dve deti.

Je už podľa vás ten čas, že ak chce niekto kandidovať za prezidenta, tak by to mal oznámiť a začať s kampaňou?

Sme v takom nešťastnom vákuu, pretože nie je jasné, či bude prezident Andrej Kiska znovu kandidovať. Bude to rozhodujúci moment pre viacerých ľudí, ktorí o kandidatúre uvažujú. Od toho sa veľa odvíja a asi sa to rozlúskne v priebehu pár týždňov, možno mesiacov. Potom sa to už bude musieť rozhýbať, pretože čas sa kráti. Hlavne pre ľudí, ktorí nie sú úplne známi. Tí budú mať veľký problém kampaň stihnúť.

Andrej Kiska o takomto čase už dávno kampaňoval. Môže niekto neznámy vyhrať, ak ešte nepovedal, že chce kandidovať?

Závisí od neho, ako to uchopí a do akej miery sa voľby stanú témou. V minulých voľbách bola pomerne jasná, aj keď dlho nevypovedaná vec, že bude kandidovať premiér. On sa síce vyjadril až veľmi tesne pred voľbami, všetci však viac-menej rátali s tým, že do toho pôjde. Preto aj Andrej Kiska alebo Rado Procházka začali kampaňovať skôr. Balík favoritov bol definovaný pomerne skoro.

Ako budete vnímať rozhodnutie Andreja Kisku nekandidovať napriek popularite, ktorú má?

Jedna rovina je občianska a tam si hovorím, že by bolo pre všetkých fajn, keby do toho znovu išiel. Myslím, že by sa uľavilo nielen jeho fanklubu, ale napríklad aj Smeru, lebo by pochopili, že s týmito voľbami majú pokoj a nemusia miesiť nejakého kandidáta, o čo sa zatiaľ neúspešne pokúšajú. Z osobnej roviny rozumiem, že prezident môže mať pocit, že toho môže mať dosť.

Je zodpovedné nekandidovať a len si politiku vyskúšať?

Je to dvojsečná otázka.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Imrich Béreš

Prezidentské voľby 2019

Teraz najčítanejšie