Denník N

Pravica podľa Sulíka

Každý, kto nie je na strane SaS, je na tej zlej strane. Lineárne a jednoducho.

Autor je predsedom Mosta-Híd

V najnovšom blogu od pána Sulíka sme sa mohli znova utvrdiť v tom, že pokiaľ pán predseda strany SaS nezmení svoj prístup k stranám vo svojom okolí, bude jeho ďalšie volebné obdobie možno ešte kratšie ako to prvé.

Pán Sulík, pochopiteľne, má radosť z 1,9 percenta Progresívneho Slovenska, no napriek tejto radosti sa mu nepáči, že akcionár Denníka N je zároveň sponzorom Progresívneho Slovenska. Tohto istého sponzora mala pritom SaS na svojej programovej konferencii ako váženého hosťa približne pred rokom (november 2016). Problém však je v tom, že teraz sa pán Zajac už Sulíkovi nepozdáva, lebo nie je na jeho strane. A každý, kto nie je na strane SaS, je na tej zlej strane. Lineárne a jednoducho. A presne pre túto filozofiu bude spolupráca so stranou SaS vždy rovnakým rizikom, ako to bolo aj vo vláde Ivety Radičovej.

Sulík vždy, keď sa mu to hodí, cituje Denník N, ale keď sa na N-ku napíše niečo, čo je proti SaS, tak je to zaplatená politická objednávka. A aby to bolo lineárnejšie, desaťpercentný podiel pána Zajaca neváha prirovnať k Andrejovi Babišovi. Pritom by sa len mohol držať svojej stratégie z predvolebného obdobia, keď voličov vyzýval, aby nevolili strany pod päť percent, ale dali radšej hlas SaS, lebo má najväčšiu šancu tých päť percent preliezť. Kopať širokým oblúkom okolo seba je presne ten spôsob lineárneho konania, aké vyčíta Denníku N. Neviem, čo ho k tomu vedie: neznalosť, nepoučiteľnosť alebo vypočítavosť. Jedno horšie ako druhé.

V neposlednom rade sa musím pousmiať nad vymenovaním hlavných pravicových „hráčov“ na politickom spektre, kde vedľa seba, samozrejme, vymenoval OĽaNO a Sme rodina (!). Áno, viac doprava sa to už nedá: tam už sú len exorcisti a hnedá farba. Nebudem sa nad touto úvahou ďalej zamýšľať. Zo správania Richarda Sulíka musí byť každému jasné jedno. Richard Sulík láka na medové motúzy „heslových politikov“ bez funkčných programov a riešení, práve preto, aby ten koaličný program, ktorý raz podpíše, bol koaličný len na papieri. Veď čo sú ostatní, aby si mohli dovoliť nesúhlasiť s jeho názormi?

Možno viac pokory a menej kalkulácií by nezaškodilo.

Ďalšie útoky na našu redakciu: Kaliňák po večeroch číha na Leška, Smer žaluje Martina M. Šimečku. Denník N v sledovaní každého kroku vlády nepoľaví, ale ak má pre vás práca našich novinárov a novináriek väčšiu hodnotu, ako je cena predplatného, môžete prispieť na ich prácu a obranu v sporoch darom. Vopred ďakujeme 🫶

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Politici píšu

Komentáre

Teraz najčítanejšie