Denník N

Nominanti SNS zablokovali vyslanie môjho úradníka na prestížny kurz, hovorí štátny tajomník za Most

Štátny tajomník ministerstva obrany Róbert Ondrejcsák. Foto N – Tomáš Benedikovič
Štátny tajomník ministerstva obrany Róbert Ondrejcsák. Foto N – Tomáš Benedikovič

Medzi špičkami ministerstva obrany došlo k ďalšej roztržke, dôvodom je tentokrát vyslanie mladého úradníka na kurz do Nemecka.

Na ministerstve obrany došlo k ďalšej roztržke medzi štátnym tajomníkom za Most-Híd Róbertom Ondrejcsákom a nominantmi SNS. Ide v nej o úradníka Ondrejcsákovej kancelárie Miroslava Mizeru, ktorý mal byť vyslaný na mesačný kurz do Nemecka.

Ondrejcsák v utorok večer zverejnil facebookový status, v ktorom napísal, že „šéf ministerstva obrany“ Mizerovo vyslanie zastavil. „Mal tam stráviť jeden mesiac a riešiť tému, ktorá je v súčasnosti absolútne kľúčová: strategickú komunikáciu. Stratcom patrí k jeho každodennej agende v mojej kancelárii. Ale nepôjde, lebo šéf ministerstva obrany to zablokoval,“ napísal Ondrejcsák.

Nie je jasné, koho tým „šéfom ministerstva“ presne myslí. Ministrom je oficiálne Peter Gajdoš, hlavné slovo v rezorte však má generálny tajomník služobného úradu Ján Hoľko, ktorý je priateľom predsedu SNS Andreja Danka. Hoľko je zároveň hlavným personalistom ministerstva.

Ondrejcsák to už nechcel ďalej verejne komentovať. O reakciu sme požiadali aj tlačový odbor ministerstva. Pokiaľ sa k statusu vyjadrí, zapracujeme to do článku.

Za všetkým sú transportéry?

Práve s Hoľkom sa Ondrejcsák v uplynulých mesiacoch opakovane dostával do konfliktu. Ich najväčší spor sa týkal nákupu osemkolesových transportérov, pri ktorom si nominanti SNS

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Prečítajte si knihu od Vladimíra Šnídla: Pravda a lož na Facebooku

Viac

SNS na obrane

Teraz najčítanejšie