Denník N

Rezník nemal dobrý polrok: zamrznuté koncesie, chaos vo vedení, vzbúrená redakcia, zmluva s otcom

Jaroslav Rezník. Foto N - Vladimír Šimíček
Jaroslav Rezník. Foto N – Vladimír Šimíček

V RTVS ďalej pretrváva napätie a riaditeľ Jaroslav Rezník sa nemôže oprieť o ministra kultúry. Marek Maďarič mu najnovšie odkazuje, nech vysvetlí čudnú zmluvu, ktorú v TASR uzatvoril so svojím otcom.

Pri stretnutí s Jaroslavom Rezníkom určite nenadobudnete pocit, že je to človek, ktorý nemá veci pod kontrolou a príliš podlieha emóciám.

Keď v januári na Rade RTVS vysvetľoval zastavenie relácie Reportéri, nepôsobil dojmom, že je v defenzíve. Naopak. S úsmevom sa zvítal so všetkými novinármi, ktorí o ňom niekoľko dní písali kritické texty. Podal im ruku a zaželal všetko dobré do nového roka.

Je to skúsený manažér, ktorý pracuje vo verejnoprávnych médiách 25 rokov. No ešte nikdy nebol pod takým drobnohľadom, ako na poste riaditeľa RTVS.

Začiatkom februára uplynul polrok od jeho nástupu do funkcie. Za ten čas musel pred verejnosťou viackrát obhajovať svoje kroky, dostal sa do viacerých sporov s ľuďmi v telerozhlase, a niektorým sa vyhol len tesne – napríklad keď ustúpil od svojej nominácie na šéfa Rádia_FM a radšej sa dohodol s moderátormi na kompromise.

Prehľad Rezníkových problémov sa začína aktuálnym konfliktom s redaktormi spravodajstva a končí sa staršími záležitosťami, ktoré ho dobehli až v čase, keď je šéfom RTVS. Či už ide o prehratý spor s agentúrou PSMA, alebo najnovšie zmluvu uzavretú s vlastným otcom, ktorú podpísal ešte ako šéf Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR).

Pre Rezníka je však zrejme najväčšou ťažkosťou, že financovanie RTVS je stále neisté, a odkazy, ktoré si posielajú s ministrom kultúry Marekom Maďaričom, jeho situácii nepomáhajú. Najmä nie teraz, keď musí vybrať nového šéfa spravodajstva.

Marek Maďarič. Foto N – Tomáš Benedikovič

Maďarič: Nech vysvetlí zmluvu s otcom

Minister kultúry na pravidelnom stredajšom rokovaní vlády povedal, že Rezník je ešte vo funkcii prikrátko, aby ho nejako hlbšie hodnotil.

Neodpustil si však poznámku k najnovším zisteniam Miroslavy Kernovej z portálu omediach.com. Novinárka opísala, ako Rezník ešte ako šéf TASR (pôsobil tam v rokoch 2007 až 2017) podpísal ešte v roku 2013 zmluvu so svojím otcom, Jaroslavom Rezníkom starším. Išlo o dodávanie „spravodajského materiálu“ za 150 eur mesačne.

Rezníkov otec v tlačovej agentúre nielen zverejňoval oslavné texty o Matici slovenskej či Spolku slovenských spisovateľov, v ktorých pôsobil, ale ešte aj

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

RTVS za Rezníka

Teraz najčítanejšie