Denník N

Prečo len neviem po nemecky? Britský novinár na tlačovke Borussie sa stal hitom

Foto – TASR/AP
Foto – TASR/AP

Reportér Daily Telegraph písal „minútu po minúte“ z tlačovej konferencie, na ktorej tréner Jürgen Klopp oznámil koniec v nemeckom klube. Nerozumel ničomu, no vzal to s humorom.

Kto by len povedal, že na tlačovej konferencii nemeckého futbalového klubu sa bude hovoriť po nemecky. Určite nie novinár britského denníka Daily Telegraph.

Ben Bloom v stredu písal „minútu po minúte“ z tlačovky, na ktorej tréner nemeckého tímu oficiálne oznámil odchod z Borussie Dortmund. „No, máme tu istý problém… hovoria po nemecky a moja znalosť nemčiny mi veľmi nepomáha,“ oznámil novinár čitateľom na začiatku tlačovej konferencie.

Zobral to však s humorom a jeho „informovanie“ o odchode populárneho trénera sa stalo populárnym na sociálnych sieťach. Tu sú niektoré citáty:

12:39 – Prečo len nehovorím po nemecky???????

12:41 – Rád by som vám povedal, čo Klopp hovorí. Hovorí veľa. Ale ja z toho rozumiem presne nič.

12:44 – Rýchlo si uvedomujem, že som ešte asi nikdy v živote nebol natoľko nadbytočný, ako práve teraz.

12:55 – Teraz dávajú priestor na otázky. Obávam sa, že tie budú rovnako po nemecky ako odpovede.

12:56 – PREČO NEEXISTUJE UNIVERZÁLNY JAZYK NA CELEJ PLANÉTE???

12.58 – Je mi to úprimne ľúto. Uvedomujem si, že je to vysoko neprofesionálne. Nepovedzte môjmu šéfovi, že neviem po nemecky. Myslí si, že túto tlačovku prekladám slovo po slove.

13:02 – Veľký muž odpovedá na otázku. Zachytil som niekoľko slov: „extrémne“, „šport“ a „a“. Pospájajte si to, ako chcete, z môjho pohľadu môže zvažovať ďalšiu kariéru ako skydiver.

13:03 – Ďakujem osobe, ktorá mi tweetla video „Ako sa naučiť nemčinu za 60 sekúnd“. Obávam sa, že to nefunguje.

13:16 – Es tut mir leid. (Prekladač Googlu mi vypísal, že tak sa po nemecky povie „mrzí ma to“.)

To, ako Ben Bloom zvládol tlačovku, na ktorej nič nerozumel, mu získalo fanúšikov na Twitteri a jeho Live Blog sa šíril po sociálnych sieťach.

Na záver sa s čitateľmi rozlúčil Daily Telegraph s tým, že novinár sa išiel domov učiť nemčinu. „PS: Nevyhodili sme ho. Zatiaľ.“ O pár hodín neskôr Bloom ukázal, že robí pokroky.

[Pridajte sa do facebookovej skupiny, v ktorej môžete debatovať o profesionálnom športe, prinášať námety redakcii alebo jej klásť otázky. Každý večer v nej nájdete sumár správ.]

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie