Denník N

Zomrel Karel Slezák, muž, ktorý pred dvoma týždňami päsťami útočil na novinárov v štábe prezidenta Zemana

Karel Slezák. Zdroj - Youtube
Karel Slezák. Zdroj – Youtube

Po víťazstve Miloša Zemana zaútočil na novinárov.

Český boxer Rostislav Osička v stredu pre české médiá potvrdil, že jeho priateľ, novinár, podnikateľ a bývalý boxer Karel Slezák zomrel. Slezákova rodina má bližšie okolnosti jeho smrti oznámiť vo štvrtok, Osička len uviedol, že Slezák mal slabé srdce a problémy s tlakom.

Sporný incident

Karel Slezák (73) na seba upútal pozornosť pred dvoma týždňami. Po vyhlásení výsledkov českých prezidentských volieb v pražskom Top Hoteli päsťami napadol v štábe Miloša Zemana kameramana portálu iDNES.cz. Sám bol pritom na tejto akcii ako akreditovaný novinár Pražského zpravodaja (noviny pre Prahu a stredné Čechy), hoci šéf tohto média Aleš Fritsch následne poprel, že by tam Slezáka poslal.

Ku konfliktu došlo po tom, čo novinárovi Milanovi Rokytkovi, ktorý nepravidelne prispieva pre parlamentnilisty.cz, prišlo zle a skolaboval. Podľa hovorkyne záchranky Jany Poštovej sa na jeho stave podpísal aj alkohol.

Na miesto dorazili záchranári, začali Rokytku ošetrovať a novinári ich akciu natáčali. To sa však nepáčilo Slezákovi a ani ďalšiemu podporovateľovi Miloša Zemana Janovi Šoltovi, ktorí chceli novinára z miestnosti vytlačiť.

Šolta počas toho zrazil na zem kameru televízie Nova a Slezák o chvíľu neskôr napadol kameramana iDNES.cz, ktorý sa snažil jeho počínanie natočiť na mobilný telefón. Uštedril mu tri rany – jednu do hrudníka a ďalšie dve priamo do tváre.

Neskôr sa však za svoj čin ospravedlnil a dodal, že konal pod vplyvom emócií. Syndikát novinárov, ktorého bol Slezák členom, ho potom 27. januára vylúčil zo svojich radov, pretože „poškodil prestíž a záujmy“ tejto organizácie.

Po tomto incidente so Slezákom skončil spoluprácu aj Pražský zpravodaj. Podľa Osičku sa ho vylúčenie zo Syndikátu novinárov mimoriadne dotklo, pretože

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie