Denník N

Slovensko príde o obe letecké linky do Nemecka, pocítia to hlavne v Košiciach

Wizz Air po necelom roku prestane lietať z Košíc do Kolína. Foto - TASR
Wizz Air po necelom roku prestane lietať z Košíc do Kolína. Foto – TASR

Košické letisko sa niekoľko rokov snažilo získať spojenie s bohatými mestami v Severnom Porýní. To sa im napokon podarilo, ale len na necelý rok.

Rakúski majitelia košického letiska mali dlhodobo jeden cieľ. Snažili sa získať priame spojenie do niektorého z veľkých miest v Severnom Porýní. Ide o bohatý región, odkiaľ do Košíc mohli lietať nielen turisti, ale aj biznismeni.

„Získať Severné Porýnie zostáva naším dlhodobým cieľom. Je to veľmi husto obývaný región, sídli tam mnoho firiem, takže je tam veľký potenciál pre turistov i biznisové lety,“ hovoril pred dvoma rokmi šéf letiska Michael Tmej.

Tento cieľ sa Košiciam aspoň čiastočne podarilo splniť. Vlani v júni začal nízkonákladový Wizz Air lietať medzi Košicami a Kolínom nad Rýnom.

Po necelom roku však maďarský dopravca oznámil letisku nečakanú správu. Od polovice mája zruší tri linky z Košíc – vrátane letov do Kolína.

„Veľmi neradi informujeme, že spoločnosť Wizz Air ruší svoju základňu v Košiciach a taktiež linky do Kolína, Tel Avivu a Doncastru Sheffield,“ povedal vo štvrtok riaditeľ Tmej.

Lietali ňou tisíce Nemcov

V krátkom čase ide o druhé spojenie s Nemeckom, o ktoré Slovensko príde. Koncom marca zruší írsky Ryanair

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Prečítajte si knihu od Vladimíra Šnídla: Pravda a lož na Facebooku

Viac

Teraz najčítanejšie