Olympijský newsfilter: RTVS to vyhrala a k tomu už v sobotu môže prísť slovenská medaila

1. program slovenských športovcov cez úvodný víkend, 2. politický rozmer olympiády, 3. úspech RTVS + jednou vetou, odporúčané texty a foto dňa.

1. Cez víkend môže prísť prvá slovenská medaila

Olympiáda v piatok oficiálne odštartovala otváracím ceremoniálom, aj keď niektorí športovci už súťažili. Naplno sa začína pretekať v sobotu a bude pri tom aj slovenský tím. Kompletný program olympiády, ktorá potrvá do nedele 25. februára, nájdete tu.

Sobota 11:10, Ninis, Šimoňák:

Na prvé kolo sa vydajú sánkari Jozef Ninis a Jakub Šimoňák. Ninis je v životnej forme, na podujatí Svetového pohára v lotyšskej Sigulde obsadil v januári siedme miesto. Sánkari majú v sobotu na programe prvé a druhé jazdy, v nedeľu tretie a štvrté.

Sobota 12:05, Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Ivona Fialková, Terézia Poliaková, Alžbeta Majdišová:

Prvú veľkú šancu na zisk medaily má Slovensko hneď v prvý ostrý deň súťaženia, keď je na programe biatlonový šprint žien na 7,5 km. Anastasia Kuzminová túto disciplínu vyhrala na OH vo Vancouveri aj v Soči a v Pjongčangu sa môže stať prvou biatlonistkou so zlatým hetrikom. Kuzminovej sa v šprinte darilo aj v aktuálnej sezóne Svetového pohára. Prekvapiť môže Paulína Fialková a na trati budú aj ďalšie slovenské biatlonistky.

Nedeľa 5:30, Medlová:

Snoubordistku Klaudiu Medlovú čakajú preteky v disciplíne slopestyle. V roku 2015 v tejto disciplíne na MS získala

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.