Denník N

Vnútorný boj v KDH a vnútorný boj Ľuboša Blahu. A Milan Uhrík, odborník na šport

Richard Vašečka, ktorý nebol členom OĽaNO, sa rozhodol kandidovať za predsedu KDH, ktorého členom tiež nebol. Ľuboš Blaha argumentoval a SNS vycestovala na olympiádu. Prečítajte si týždeň v kocke.

  • Neskúsená úradníčka za SNS už pracuje v Bruseli ako diplomatka.
  • Ladislav Bašternák si uplatnil účinnú ľútosť a doplatil štátu dva milióny eur.
  • Martin Daňo sa v RTVS objavil v relácii Občan za dverami.
V Bratislave nasnežilo.

Poslanec jednej strany nebol spokojný so situáciou v úplne inej strane, tak sa rovno rozhodol kandidovať za jej predsedu. Reč je o Richardovi Vašečkovi a KDH.

Richard Vašečka v pondelok oznámil, že je autentickejší kresťan ako Alojz Hlina, čo bolo jasné už z toho, že je podľa neho úmyselná ejakulácia mimo pošvy traumatizujúca. Tiež povedal, že ak sa aj KDH pod Alojzom Hlinom vráti do parlamentu, nebudú to skutoční kresťanskí demokrati.

Alojz Hlina po tejto priateľskej predohre povedal, že je s Richardom Vašečkom pripravený spolupracovať, ale Richard Vašečka povedal, že ak prehrá, spoluprácu si nevie predstaviť. Či si práve toto predstavuje pod autentickým kresťanom, nepovedal.

Zaujímavé bolo, že obaja súperi do KDH prišli od Igora Matoviča, Alojz Hlina po tom, čo kradol vlajku a jazdil na tanku. A Igor Matovič zas v parlamente rozsypával striekačky. V podstate to znamenalo, že ak sa chcete dostať do politiky, stačí dávať najavo, že ste ale fakt strašne naštvaní. Boris Kollár potvrdí.

A tak Alojzovi Hlinovi držali palce všetci, ktorí KDH aj tak nikdy voliť nebudú. Hovorilo sa, že Vašečku chcú za predsedu staré štruktúry, pod ktorých vedením sa strana dostala mimo parlamentu, a to bolo zrejme dobré, lebo bola síce mimo parlamentu, ale autenticky.

Čakalo sa, či sa KDH obráti smerom k fundamentalizmu, ktorému sa u nás hovorí autentické kresťanstvo. Inde sa tomu tiež hovorí

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie