Denník N

Bol som pri tom humbugu, keď sa Jágr vrátil do Kladna. Na zápas prišlo viac ľudí ako za celú sezónu

Foto – Štěpán Etrych
Foto – Štěpán Etrych

Vypredané arény, stovka novinárov na zápase druhej ligy a výsledková kríza mužstva.

Autor je šéfeditor Hospodářskych novin.

Zápas čo zápas korzujú tribúnou kladnianskeho zimného štadióna a predávajú pivo, aby fanúšikovia počas hry nemuseli odbiehať k stánku. V Kladne na hokej obvykle veľa divákov nechodí, takže nemajú problém prejsť medzi fanúšikmi. V sobotu to však bolo inak.

Hala bola beznádejne vypredaná a predrať sa zaplneným sektorom na státie bol problém. Do Kladna pritom prišiel neatraktívny súper z Litoměřic, ktorý sa potáca v spodných poschodiach ligovej tabuľky. Lenže na domácom ľade sa prvýkrát od návratu z NHL predstavila ikona tamojšieho klubu Jaromír Jágr. A toho proste musel vidieť každý.

Predčasný koniec najslávnejšieho českého hokejistu v zámorskej súťaži a rýchly návrat do materského Kladna spôsobil v Česku senzáciu. Keď sa na konci januára potvrdila zvesť, že Jágr naozaj skončí v Calgary Flames a posilní klub, ktorého je odchovancom a zároveň majiteľom, obrátilo to celý český hokej naruby.

Víťaz dvoch Stanleyho pohárov, olympijský víťaz a majster sveta Jaromír Jágr bude hrať za svojich Rytierov Kladno v prvej českej lige! V druhej najvyššej súťaži! Znelo to neskutočne a všetka pozornosť sa zrazu odklonila od extraligy k WSM lige. V nej hrá Kladno už štvrtú sezónu, ale s Jágrom jeho ambície na návrat medzi elitnú spoločnosť ihneď stúpli.

Jágrmánia sa začína

Cez noc sa rozpútal dokonalý blázinec. Správa to bola taká silná, že dokázala na spravodajských weboch zatieniť aj dozvuky práve skončených prezidentských

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie