Denník N

Zamestnanci charitatívnej organizácie Oxfam si na misiách najímali prostitútky. Oxfamu sa to môže vypomstiť

Foto – TASR/AP
Foto – TASR/AP

Britskej organizácii Oxfam hrozí zastavenie verejného financovania pre obvinenia z najímania prostitútok na Haiti. Pre túto aféru už odstúpil prvý vysoký predstaviteľ Oxfamu.

Je to jedna z najväčších charitatívnych organizácií na svete. Práve teraz však čelí škandálu, ktorý im môže zastaviť financovanie.

V pondelok sa zástupcovia Oxfamu stretli s predstaviteľmi britskej vlády vo veci obvinenia z utajenia sexuálneho škandálu na Haiti. Po zemetrasení na tomto ostrove v roku 2010, ktoré zabilo vyše stotisíc ľudí, tam Oxfam vyslal niekoľko svojich pracovníkov.

Podľa minulotýždňových informácií londýnskeho denníka The Times pracovníci Oxfamu, vrátane vtedajšieho riaditeľa operácie na Haiti Rolanda van Hauwermeirena, si z vily, ktorú prenajímala organizácia, urobili bordel s prostitútkami. Tie sa vraj po dome pohybovali len v tričkách Oxfamu.

Interná politika spoločnosti Oxfam zakazuje „sexuálne zneužívajúce alebo vykorisťujúce činy, ktorých sa dopúšťajú“ jej zamestnanci, vrátane platenia za sex.

Ako píše denník, niekoľko mužov

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie