Denník N

Olympijský newsfilter: Hokejisti hrali dobre, lebo konečne pochopili, že už nie sú umelci

Craig Ramsay. Foto N – Peter Kováč
Craig Ramsay. Foto N – Peter Kováč

1. Hokejisti už nie sú romantici, 2. vietor odfúkol súťaže, 3. ako sa darilo slovenskému tímu, 4. program nazajtra + jednou vetou, výrok dňa, foto dňa a medailová bilancia.

1. Hokejisti už nie sú romantici

Hovoríme o tom už roky: Slovensko už nemá toľko špičkových hokejistov a musí sa tak aj správať. Hovoríme aj to, že svetový hokej je už inde a musíme hrať jednoduchšie a lepšie korčuľovať.

Doteraz to boli len reči. Hráči sa akoby stále spoliehali, že to nejako uhráme, že niekto vpredu spraví niečo geniálne. No už nemáme Pálffyho, Demitru ani Šatana. Môžete sa snažiť, ako chcete, aj mať hokejové srdiečko, keď nemáte určený jasný herný systém, pozri minuloročné majstrovstvá sveta.

Slovenský hokej sa však mení. Začalo sa to odchodom Igora Nemečka z postu prezidenta. Ten nový, Martin Kohút, získal na pozíciu generálneho manažéra reprezentácie Miroslava Šatana. A aj keď na ľade to bol skôr romantik, ako manažér je to tvrdý realista.

Získal trénera, ktorý je schopný potrestať hráča za to, že v obrannom pásme nehrá jednoducho, čo je slovenská špecialita.

A trénera, ktorý v minulosti dal obrancom 20-stranový manuál, ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Kúpte si knihu o Matejovi Tóthovi Odchýlka

Do obchodu

Olympijský newsfilter

Zimné olympijské hry

Teraz najčítanejšie