Denník N

Sulík: Smer porazíme aj bez toho, že sa Fico zašije na Ústavnom súde

Predseda SaS Richard Sulík. Foto N – Tomáš Benedikovič
Predseda SaS Richard Sulík. Foto N – Tomáš Benedikovič

Predseda SaS Richard Sulík ešte nevie, či bude v roku 2019 kandidovať vo voľbách do Európskeho parlamentu. Je si však istý, že v roku 2020 bude kandidovať na premiéra, pokojne aj z Bruselu alebo zo Štrasburgu. Za prezidenta Sulík určite kandidovať nebude.

Mal by prezident Andrej Kiska vymenovať Roberta Fica za predsedu Ústavného súdu?

Je to jeho rozhodnutie, ale považujem za úsmevné, ako sa Robert Fico silou-mocou snaží zdrhnúť z pozície premiéra. Najprv to mal byť prezidentský úrad, to mu nevyšlo, a teraz ten človek, ktorý ho porazil, ho má vymenovať za predsedu Ústavného súdu. Fico nech pekne zostane tam, kde je, alebo nech odstúpi. Poisťovanie si teplého miestečka nepovažujem za správne. Odpoveď je teda nie.

Prečo?

Pretože človek, ktorý býva v byte daňového podvodníka, má dlhodobo vyšetrovaného ministra pre podvody, pre ktorého boli balené úplatky do alobalu a ktorý dával pokyny na vyplácanie ukradnutých peňazí do Švajčiarska, tak to je asi ten posledný človek na svete, ktorý by mal byť predsedom Ústavného súdu.

Ako vnímate argument, že Smer by to oslabilo a krajinu by to zbavilo Roberta Fica?

Krajinu to Roberta Fica nezbaví, budeme ho mať dvanásť rokov na Ústavnom súde. To nie je riešenie, to je z dažďa pod odkvap. Smer porazíme aj bez toho, že sa Fico zašije na Ústavnom súde. Ideová prázdnota Smeru je donebavolajúca, celú koalíciu držia pokope len kšefty, aktuálne v rezorte obrany. Robert Fico to všetko toleruje. Nebojte, my si s Ficom dáme rady. Vôbec sa mi nepozdáva myšlienka, že by mal byť uprataný na pozícii predsedu Ústavného súdu a tam by robil dvanásť rokov zle.

Prezident Kiska môže mať podmienky, že parlament zvolí ostatných kandidátov kvalitných alebo že Robert Kaliňák nebude vo vláde, ktorá by na rok nahradila túto.

To, že by mal byť takto morálne pochybný človek, ako je Robert Fico, predsedom Ústavného súdu, je „no go“.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Sulík a SaS

Teraz najčítanejšie