Poslanci Smeru: Diaľniciam nerozumieme, no Figeľ musí aj tak odísť

Ja som zo zdravotníctva, ja z pôdohospodárstva, ospravedlňujú poslanci Smeru, že nepoznajú podrobnosti o konkrétnych diaľničných stavbách. Netušia, že zmluvu na nižšiu cenu za diaľničný tunel uzavrel aj Počiatek. Za odvolanie Figeľa poslanci Smeru aj tak zahlasujú.

Poslanci vládnej strany súhlasia s návrhom na odvolanie podpredsedu parlamentu Jána Figeľa, aj keď sami do diaľničných tendrov na ministerstve dopravy až tak nevidia.

„Dôvody sú uvedené v dôvodovej správe,“ povedal poslanec Jozef Valocký.

Tá Figeľovi vyčíta, že „s plným vedomím presadzoval nízke ceny pri stavebných zakázkách“.

Za odvolávaním sú podľa Valockého okrem nízkych cien aj kauzy exministra zdravotníctva za KDH Ivana Uhliarika a „celkový stav pána Figeľa“. Po otázke, v akom stave je Figeľ, sa Valocký opravil, že myslel celkový stav KDH.

O Počiatkovi a Višňovom netušia

Figeľ je podľa predstaviteľov Smeru zodpovedný za to, že s Váhostavom podpisoval zmluvy na diaľničné úseky za štyridsaťpercentné ceny oproti štátnej expertíze.

O tom, že súčasný minister dopravy zo Smeru Ján Počiatek podpísal zmluvu na stavbu tunela Višňové za približne polovičnú sumu v porovnaní so štátnou expertízou, už nevedeli.

 

Ako prepojená? Poslankyňa Smeru vysvetľuje svoj vzťah k Širokému (Autor: Martina Pažitková)

 

„Neviem vám povedať, čo pán Počiatek podpísal, ja sa zaoberám zdravotníctvom,“ odpovedá Valocký. Na základe čoho sa potom mieni pri samotnom hlasovaní rozhodnúť? „Poradíme sa na klube, máme na to svojich expertov. Aké informácie dostanem, tak sa zariadim.“

Podobne reagoval aj poslanec Marian Záhumenský. „Viete dobre, že sa venujem poľnohospodárstvu, vôbec neviem o tom, čo robí pán Počiatek.“

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |