Po prekvapujúcom víťazstve nad Rusmi hokejisti prehrali s USA 1:2

Rozhodca kontroluje situáciu na bránke Jána Laca (Slovensko) v zápase B-skupiny USA – Slovensko na zimných olympijských hrách v Pjongčangu. Foto – TASR/Michal Svítok

Slovenskí hokejisti síce vyrovnali na 1:1 už po 25 sekundách, no na druhý americký gól už nenašli odpoveď.

Po víťazstve nad Rusmi prišla na olympiáde prehra s hokejistami USA 1:2.

V 8. minúte poslal Američanov do vedenia Donato, no už o 25 sekúnd vyrovnal Kudrna.

V 43. minúte skóroval Donato, ktorý už po siedmich sekundách využil presilovku, ktorú spôsobilo príliš veľa Slovákov na ľade.

Slováci v otváracom zápase olympiády zdolali Olympijských športovcov z Ruska 3:2. V základnej B-skupine ich čaká ešte duel proti Slovinsku, na programe je zajtra o 13.10.

Craig Ramsay, tréner SR: „V zápase rozhodovali oslabenia, hrali sme v nich príliš často. Súper dobre strážil stredné pásmo, ale to sme čakali. Opäť nás podržal brankár. Musíme sa teraz dobre pripraviť na Slovinsko.“

Ladislav Nagy, útočník SR: „Myslím si, že ak budeme hrať päť na päť, tak bude mať s nami problém každé mužstvo. Nesmieme hrať toľko času v oslabení. V rovnovážnom počte sme dnes podľa mňa boli lepším mužstvom.“

Tomáš Starosta, obranca SR: „Bol to ťažký zápas. Američania na nás čakali, ale vždy, keď vycítili šancu, tak na nás vybehli. Mrzí nás výsledok, ale musíme sa už dobre pripraviť na ďalší zápas.“

Vladimír Országh, asistent trénera: „Američania veľmi dobre bránili stredné pásmo, cez ktoré sme sa nevedeli dostať. Naopak, naši obrancovia boli pod tlakom, veľa času sme trávili v našej obrannej tretine. Veľa síl nám zobrali oslabovky, v ktorých sme aj dostali oba góly, to rozhodlo. Treba dobre zregenerovať, zajtra nás čaká dôležitý zápas proti Slovinsku.“

B-skupina:

USA – Slovensko 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 8. Donato (Terry, Bourque), 43. Donato (Arcobello, Bourque) – 8. Kudrna (Surový, Čajkovský). Rozhodovali: Gouin (Kan.), Wehrli – Fluri (obaja Švaj.), Otmachov (Rus.), vylúčení: 2:5 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 5652 divákov.

Olympijskí športovci z Ruska – Slovinsko 8:2 (2:0, 4:1, 2:1)

Góly: 19. Mozjakin (Dacjuk, Gusev), 19. Kovaľčuk (Jakovlev, Andronov), 26. Barabanov (Grigorenko, Kalinin), 29. Kablukov (Kovaľčuk, Zub), 31. Kaprizov (Gusev, Kiselevič), 38. Kovaľčuk (Kalinin, Andronov), 42. Kaprizov (Dacjuk, Kiselevič), 48. Kaprizov (Zub, Gusev) – 34. Muršak (Verlič, Kuralt), 60. Pance (Sabolič). Rozhodovali: Lemelin (USA), Stricker (Švaj.) – Kohlmüller (Nem.), Sormunen (Fín.), vylúčení: 4:3, presilovky 2:0, oslabenia: 0:0.

Foto – iihf

Priebeh zápasu:

• Prvú šancu v zápase si pripísali slovenskí hokejisti. Hovorka z pravého kruhu prihral pred bránu Čajkovskému, ktorý sa snažil tečovať puk za chrbát Zapolského, ten však včas zasiahol. V 7. minúte však práve Hovorka fauloval a Američania využili presilovku už po 19 sekundách. Ryan Donato sa dostal k puku medzi kruhmi a prekonal Laca – 1:0.
  • Už o 25 sekúnd neskôr však Surový potiahol puk po pravej strane, prihral ho pred bránku, kde stál Kudrna, a ten jemným tečom prekonal Zapolského. Zámorskí hráči sa potom opäť tlačili pred Laca, mali niekoľko dobrých príležitostí, Laco sa vyznamenal najmä pri šanciach Terryho a Butlera.
  • V druhej tretine sa museli Slováci najskôr ubrániť presilovke súpera, Ján Laco si opäť pripísal niekoľko dobrých zákrokov aj po jej skončení. Američania boli strelecky aktívnejší. V 37. minúte mali možnosť hrať v početnej výhode aj Ramsayho zverenci. Zahrali ju dobre, šance na gól mal najskôr Nagy a po ňom aj Surový, ale Zapolski bol na mieste.
  • Aj do tretej tretiny vstúpili hráči USA aktívnejšie, Laco musel zasahovať už po pár sekundách. Slováci si potom nedali pozor pri striedaní a v ďalšom oslabení už inkasovali. Pred Lacom sa šikovne uvoľnil Donato a strelil svoj druhý gól v zápase.
  • Odpoveď mohla prísť vzápätí po faule na Starostu, ale slovenskí hokejisti nezahrali presilovku dobre. V 50. minúte mohol Acrobello zvýšiť už na 3:1, ale strelu spomedzi kruhov Laco vyrazil pravým betónom.
  • Zámorský tím veľmi dobre korčuľoval a jeho hráči robili Slovákom problémy už pri napádaní. V závere sa Slovensko snažilo o vyrovnanie, skúsilo aj hru bez brankára, ale Američania si svoj náskok ustrážili. (tasr)

🗳️ Ak chcete podporiť našu prácu pred druhým kolom volieb aj nad rámec predplatného, môžete to urobiť aj darom.🗳️

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].