Najväčší príbeh olympiády: Česká snoubordistka Ledecká vyhrala zlato na lyžiach

Ester Ledecká. Foto – TASR/AP

Ester Ledecká prišla po vyhraných pretekoch na tlačovú konferenciu s lyžiarskymi okuliarmi na očiach. „Na rozdiel od ostatných dievčat som nebola pripravená, že sem budem musieť ísť. Nemám mejkap,“ povedala.

Českí hokejisti v sobotu zvíťazili nad Kanadou a aj tak neboli na titulných stránkach českých novín. Miesto na prvej strane mala po šokujúcom víťazstve v super-G Ester Ledecká.

Zlatá medaila sa v Pjongčangu od Ledeckej bezpochyby čakala. No len najväčší optimisti by tipovali, že príde v niektorej z lyžiarskych disciplín.

Na doske stála 22-ročná Češka odmalička, a hoci ju médiá čoraz viac vnímajú ako univerzálnu pretekárku, práve v snoubordingu je dvojnásobná majsterka sveta a najväčšia favoritka na olympijské zlato.

Až v roku 2016 začala pokúšať šťastie aj medzi lyžiarkami.

22-ročná Ledecká je na svojej druhej olympiáde, pred štyrmi rokmi v Soči v oboch snoubordových súťažiach vypadla vo štvrťfinále.

Otec spevák, dedko hokejista

Meno Ester Ledeckej na Slovensku doteraz poznali skôr iba športoví fajnšmekri. Iní si ju pamätali akurát tak ako talentovanú dcéru slávneho speváka a skladateľa Janka Ledeckého.

Niektorí pamätníci si možno ešte vybavia jej starého otca, legendárneho hokejistu Jana Klapáča, majstra sveta a dvojnásobného olympijského medailistu.

Po sobote však môžeme skonštatovať, že 22-ročná Ester ich slávu prekročila a má dobre nakročené stať sa olympijskou legendou.

Doposiaľ sa nenašiel žiadny športovec, ktorý by

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Zimné olympijské hry 2018

Životy žien

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |