Denník N

Olympijský newsfilter: Nasťa odchádza ako najlepšia v histórii, český reportér sa hnevá na Ledeckú

Anastasia Kuzminová v cieli pretekov. Foto – TASR
Anastasia Kuzminová v cieli pretekov. Foto – TASR

1. Kuzminová je najlepšia, 2. na Ledeckú sa hnevajú novinári, 3. hokejisti to vedia lepšie proti favoritom, 4. výsledky našich, 5. program nazajtra + jednou vetou, výrok dňa, foto dňa a medailová bilancia.

1. Nasťa odchádza ako najlepšia v histórii

Slovensko na zimných olympiádach získalo osem medailí, z toho šesť Anastasia Kuzminová. Okrem nej máme striebro Radoslava Žideka z Turína 2006 a Pavla Hurajta z Vancouveru 2010.

Kuzminová má 33 rokov a na ďalšej olympiáde sa už nezúčastní. Dokonca naznačovala, že po tejto sezóne ukončí kariéru.

„Hovorila som, že je to moja posledná sezóna, aby som sa trochu uvoľnila. Nie je jednoduché, keď športovec stále naháňa výsledky. Veľa rokov som v športe, tvrdo pracujem a drina sa odráža aj na psychickej únave. Keď ideš nadoraz teraz, nemôžeš ísť aj zajtra či stále. Treba sa aj uvoľniť. Na ďalšiu olympiádu si už netrúfam, to je jediné, čo viem,“ povedala podľa SME.

Olympijskú kariéru ukončí ako najlepšia biatlonistka pod piatimi kruhmi. Má šesť individuálnych medailí, viac majú len Nemky: Kati Wilhelmová z Nemecka však získala tri v štafete, Uschi Dislová má dokonca deväť medailí, no individuálnych päť.

Predpokladáme, že viac medailí už Kuzminová nezíska, aj keď na tejto olympiáde ju ešte čakajú štafety – ženská a zmiešaná.

Aj tak však je najúspešnejšou slovenskou olympioničkou, Hochschornerovci majú štyri medaily (3-0-1), Michal Martikán päť (2-2-1).

Keďže ženský biatlon je na zimnej olympiáde len od roku 1992, zatiaľ sa rozdalo len 25 medailových sád, z toho šesťkrát jednu z nich zavesili na krk aj Kuzminovej.

2. Ledecká sa nebaví s novinármi

Víťazstvo českej snoubordistky Ester Ledeckej v lyžiarskom super-G je témou, ktorú rieši celý športový svet.

Ešte nikto nevyskúšal na olympiáde lyže aj snoubord a ona rovno získala zlato, a to vo svojej slabšej disciplíne. Kompletný príbeh nájdete v tomto článku Matúša Demigera.

Ešte pred jej jazdou sa v médiách viac riešilo to, ako Ledecká ignoruje novinárov. Odbíjala ich rôznymi spôsobmi, napríklad aj tým, že nechce chytiť virózu. Dalo sa k nej dostať len cez mail.

To rozhnevalo reportéra Českého rozhlasu, ktorý napísal komentár s titulkom „Nezáleží mi na vás, odkazuje Ester Ledecká“.

Reportér argumentoval, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Kúpte si knihu o Matejovi Tóthovi Odchýlka

Do obchodu

Olympijský newsfilter

Zimné olympijské hry

Teraz najčítanejšie