Ak ste už počuli o kandidátovi SaS na prezidenta, nie ste typický slovenský volič

Minulosť dobrého vedca vám asi pomôže, aby ste boli dobrým prezidentom, ale ešte z vás nerobí dobrého kandidáta na prezidenta.

Robert Mistrík, prvý zľava, ako člen prípravného výboru SaS v roku 2009. Foto – TASR

Prosím, potvrďte, ak chcete dostávať čerstvý newsfilter na e-mail.

Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

Úspech chemika Jiřího Drahoša, ktorý získal v českých prezidentských voľbách 48,6 percenta hlasov a len tesne prehral so skúseným populistom Milošom Zemanom, možno inšpiroval SaS, aby u nás vyskúšala podobný recept.

Aj keby nešlo o priamu inšpiráciu, vychádza SaS z rovnakého predpokladu, ktorý stál za Drahošovou kandidatúrou: voličom treba ponúknuť nad- a mimostraníckeho nepolitika, ktorý je uznávaný už z minulosti a nikoho nepopudí. Vedec sa zdá byť ideálnou voľbou.

Neznamená to nutne, že by Robert Mistrík nebol dobrým kandidátom, treba však upozorniť, že jeho prípad je iný a aj základný výber SaS môže byť mylný.

Česká v zásade stredostavovská spoločnosť si vzdelanie i vedcov pravdepodobne váži viac ako slovenská. Stačí si pozrieť posledný prejav Zemana na zjazde sociálnych demokratov. Prekladal ho citátmi nielen zo samoľúbosti, ale i preto, lebo vedel, že takéto predvádzanie sa ocenia jeho sympatizanti

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Prezidentské voľby 2019

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |