Denník N

Nedajme sa uspať medailami

Foto - TASR.
Foto – TASR.

Smer sa porátal s Galkom a fašisti s Facebookom. Slovensko bude mať za sebou úspešnú olympiádu a bude sa môcť tváriť, že je všetko v poriadku.

  • Polícia údajne navrhla stíhanie Ladislava Bašternáka.
  • Andrej Babiš definitívne prehral súd s Ústavom pamäti národa, ktorý ho vedie ako agenta ŠTB.
  • V Tvrdošíne pochodovalo 1500 ľudí proti Istanbulskému dohovoru.

Eduard Chmelár vyhlásil, že dostáva veľa mailov a začína zvažovať kandidatúru na prezidenta, na čo si mnohí ľudia povedali, že veľa mailov dostávajú aj oni a nech sa ozve, keď prestane začínať zvažovať.

Koalícia si zrazu spomenula, že predseda parlamentného výboru na kontrolu NKÚ Ľubomír Galko mal pred siedmimi rokmi aféru s odpočúvaním, tak teraz žiadala jeho odstúpenie. Ľubomír Galko mal vec vysvetliť, ale vyšlo najavo, že trpí onkologickým ochorením.

Martin Glváč povedal, že toto načasovanie nemusí byť náhodné, ale ostatní koaliční poslanci boli ľudskejší. Povedali, že hoci Ľubomír Galko vypovedať chce, oni mu to však z čistej ohľaduplnosti nedovolia. Namiesto toho ho rovno vyzvali, aby odstúpil, pretože ak neodstúpi, tak sa rokovania výboru zúčastňovať nebudú.

Zhrnuté, podčiarknuté: koaliční poslanci si síce mysleli, že nejde o náhodu, zároveň však Galka ľutovali, zároveň ho však nenechali vypovedať, hoci on vypovedať chcel, a rovno ho požiadali, aby odstúpil. No a s kauzou nákupu transportérov to naozaj vôbec nijako nesúviselo a dialo sa to z ohľaduplnosti.

Robert Fico tiež označil SaS za hrozbu pre demokraciu a vystúpil na sneme českých sociálnych demokratov, kde povedal, že personálnych výmen sa báť netreba, čo nedávalo zmysel, keďže Kaliňák aj Richter boli stále ministrami. Tiež povedal, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie