Denník N

Olympijský newsfilter: Tie slzy si zapamätajte. Vybuchla Slovenka, ktorá raz môže priniesť medailu

Fialková na strelnici. Foto – TASR
Fialková na strelnici. Foto – TASR

1. Fialkovej olympiáda, 2. buďme zhovievaví k hokejistom, 3. výsledky našich, 4. program nazajtra + jednou vetou, foto dňa, video dňa a medailová bilancia.

1. Pre Fialkovú to bola úspešná olympiáda

Len pred piatimi dňami do posledných chvíľ bojovala o olympijskú medailu, teraz bola Paulína Fialková suverénne najhoršou biatlonistkou na trati v zmiešanej štafete.

Na trať sa vydala ako prvá. V prvej streľbe trikrát dobíjala a z ôsmich pokusov trafila terč len raz. Musela teda absolvovať štyri trestné kolá. Bola taká vykoľajená, že odbehla len tri, za čo dostala dvojminútový trest.

V druhej streľbe z ôsmich terčov (opäť trikrát dobíjala) trafila štyri: jedno trestné kolo. Štafetu odovzdala Anastasii Kuzminovej na beznádejne poslednom mieste. Kuzminovú potom museli stiahnuť z trate, keďže ju začínali súperky predbiehať o kolo.

„Ja vôbec neviem, tá ležka, ja som ešte odchádzala na streľbu s tým, že je to dobre nastrelené a že musím reagovať na vietor, aj som reagovala, proste to nepadalo. Ten pocit bezradnosti, že čo mám spraviť, proste pokazila som to celému tímu, musím sa za to

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Kúpte si knihu o Matejovi Tóthovi Odchýlka

Do obchodu

Olympijský newsfilter

Zimné olympijské hry

Teraz najčítanejšie