Denník N

Olympijský newsfilter: Aj Česi sa hnevajú na komentátorov, odniesla si to bývalá lyžiarka, ktorá kritizovala Ledeckú

Foto – TASR/AP
Foto – TASR/AP

1. Kritika spolukomentátorky, 2. výsledky našich, 3. program nazajtra + jednou vetou, výrok dňa, foto dňa, status dňa a medailová bilancia.

1. Kritika spolukomentátorky

Príliš to prežíva, málo to prežíva, príliš fanúšikuje, je príliš kritický/á, nerozumie tomu, hovorí priveľa, hovorí primálo, pýta sa kraviny, nevie poriadne po anglicky.

Novinári sú počas prebiehajúcej olympiády takou témou, že sa o nich bavia ľudia v krčmách a na internete sa píšu komentáreblogy.

Celý rok o nich neviete, no počas vrcholových športových udalostí ich vidíte ako predmet statusov vašich kamarátov asi tak často, ako posielajú fotky so svojimi deťmi (alebo kamarátmi, podľa toho, koľko máte rokov).

Najčastejší dodatok potom je (podobne ako pri prekladoch kníh) „prepínam na Čechov“. No zdá sa, že ani tam to nie je ideálne.

Bývalá lyžiarka Lucie Hrstková-Pešánová bola spolukomentátorkou zlatej jazdy Ester Ledeckej v sobotňajšom super-G. Počas pretekov viackrát upozornila na jej chyby, čo podľa jej kritikov robiť nemala.

Následne sa to na ňu valilo na sociálnych sieťach a volalo jej aj niekoľko novinárov s otázkou, „prečo stále len upozorňovala na chyby“.

„Uznávam, že to chcelo viac chváliť, ale v štúdiu som expert, nie fanúšik,“ odkázala Hrstková-Pešánová v rozhovore, ktorý dala pre iDnes.cz.

Vysvetľuje aj to, prečo komentovala, ako komentovala, a celkom to dáva zmysel:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Kúpte si knihu o Matejovi Tóthovi Odchýlka

Do obchodu

Olympijský newsfilter

Zimné olympijské hry

Teraz najčítanejšie