Olympijský newsfilter: Bola posledná a piata odzadu, no teraz išla ako Kuzminová

Terézia Poliaková počas ženskej štafety. Foto - tasr
Terézia Poliaková počas ženskej štafety. Foto – tasr

1. Nečakané výkony, 2. Nasťa úspešnejšia ako Rusko, 3. výsledky našich, 4. program nazajtra + jednou vetou, výrok dňa, foto dňa, status dňa a medailová bilancia.

1. Ako sa z outsiderok stali hrdinky

Slovenskému biatlonovému tímu pred ženskou štafetou nedávali veľké šance, úspechom malo byť ôsme miesto, ktoré aj obsadili na minuloročných MS, povedal pre RTVS Ivor Lehoťan, viceprezident Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU). Bežne im v pretekoch Svetového pohára patrí miesto v druhej desiatke.

Napokon Slovenky obsadili piate miesto.

Obavy boli hlavne pri pohľade na strelecké štatistiky Terézie Poliakovej, ktorá sa na trať mala dostať ako tretia Slovenka – v tejto sezóne má podľa webu IBU 67-percentnú úspešnosť.

V Pjongčangu to boli jej tretie preteky, na 15 km trati skončila posledná (87.), v šprinte na 7,5 km bola piata odzadu (83.). V oboch trafila iba polovicu zo všetkých terčov.

Poliaková však napokon v štafete spravila len dve strelecké chyby, pričom Kuzminová ich spravila päť. Od Kuzminovej mala čas horší len o

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.