Denník N

Látky obsiahnuté v červenom víne chránia pred baktériami, ktoré spôsobujú zubný kaz

Ilustračné foto - TASR/AP
Ilustračné foto – TASR/AP

Polyfenoly (látky obsiahnuté v červenom víne) zabraňujú baktériám zodpovedným za vznik zubného kazu prichytiť sa o zuby. Môžu nám tak ochrániť zuby pred kazmi či ochoreniami, ako je parodontitída.

Polyfenoly sú organické zlúčeniny, ktoré sa prirodzene vyskytujú v rastlinách vrátane ovocia, zeleniny, obilnín, ale aj v čaji, káve, olivovom oleji či čokoláde. Nájdeme ich však aj vo víne, kam sa dostávajú z hroznových šupiek a jadierok počas procesu kvasenia.

Víno obsahuje pomerne veľké množstvo rôznych polyfenolov, ktoré zodpovedajú za jeho trpkú a horkú chuť a farbu. Polyfenoly zodpovedajú aj za antioxidačné vlastnosti, ktoré víno konzervujú, ako aj za jeho zretie.

Polyfenoly prospievajú aj nášmu zdraviu. Ich konzumácia sa spája s ochranou pred srdcovo-cievnymi chorobami, neurodegeneratívnymi poruchami či metabolickým syndrómom. Vplyv majú aj na našu črevnú mikroflóru.

Do dlhého zoznamu prínosov konzumácie týchto zlúčenín vedci pridali aj možnosť ochrany pred zubným kazom. Podľa výskumu, ktorý vyšiel túto stredu vo vedeckom časopise Journal of Agricultural and Food Chemistry, polyfenoly zabraňujú baktériám zodpovedným za vznik zubného kazu prichytiť sa o zuby.

Baktérie v zubnom povlaku

Aktivita polyfenolov sa doteraz zvykla pripisovať ich antioxidačným účinkom. Vďaka nim mali tieto zlúčeniny ochraňovať naše bunky pred takzvaným oxidatívnym stresom a s ním spojenými zdravotnými komplikáciami.

Polyfenoly však pozitívne vplývajú aj na baktérie prítomné v našej črevnej mikroflóre, na ktoré vplývajú priamo, nie iba prostredníctvom antioxidačných účinkov. Jav má korene v pôvode polyfenolov, ktoré rastliny produkujú ako ochranu pred škodlivými baktériami.

Výskumníci na čele s Maríou Victoriou Moreno-Arribas preskúmali v novej štúdii vplyv polyfenolov na iný bohatý zdroj baktérií – naše ústa. Mikroflóra ústnej dutiny totiž obsahuje vyše 700 rôznych druhov baktérií, pričom väčšina z nich sa nachádza v zubnom povlaku.

Aby sa baktérie udržali na povrchu zuba, potrebujú vytvoriť biofilm. Proces uchytávania sa skladá z dvoch fáz: v prvej z nich dochádza k prichyteniu prvotných kolonizátorov (väčšinou ide o baktérie druhu Streptococcus), potom sa pridajú ďalšie druhy baktérií, čím vytvoria niekoľkovrstvový povlak.

Pri zlej ústnej hygiene môže dôjsť k premnoženiu škodlivých baktérií a vzniku zubného kazu alebo ochorení ako parodontitída.

Ochrana červeným vínom

Vedci preto otestovali vplyv polyfenolov na zuby a ďasná. Procesy skúmali veľmi detailne, zamerali sa na interakcie na molekulárnej úrovni.

Testovali dva polyfenoly prítomné v červenom víne: kyselinu 3,4-dihydroxyškoricovú (známa je aj ako kyselina kávová) a kyselinu parakumarovú, ako aj extrakty z hroznových jadierok a červeného vína.

Podľa výsledkov bol účinok izolovaných zlúčenín lepší ako pri extraktoch. Ukázalo sa, že škodlivým baktériám zabraňovali zachytiť sa o modelové bunky, ktoré napodobňovali tkanivo ľudských ďasien.

Budúcnosť orálnej hygieny?

Zaujímavé boli aj výsledky experimentov, ktoré kombinovali prítomnosť polyfenolov s baktériami druhu Streptococcus dentisani. Tieto baktérie sú pre nás prospešné a považujú sa za orálne probiotikum.

Nedávne výsledky totiž ukázali, že tieto baktérie prirodzene vylučujú do svojho okolia zlúčeniny, ktoré bránia tomu, aby rástli škodlivé baktérie. Streptococcus dentisani navyše počas svojho života upravujú pH ústnej dutiny a zabraňujú tak vzniku zubného kazu.

Keď vedci skombinovali polyfenoly s týmito prospešnými baktériami, ich baktericídny účinok sa zosilnil.

Štúdium účinku konkrétnych zlúčenín a ich vplyvu na prichytávanie a rast škodlivých baktérií predstavuje veľmi dôležitú oblasť výskumu, ktorý by mohol viesť k vzniku nových produktov ústnej hygieny, čo by dokázali efektívne predchádzať zubnému kazu a iným chorobám ústnej dutiny spôsobeným premnožením baktérií.

Dostupné z doi: 10.1021/acs.jafc.7b05466

Teraz najčítanejšie