Denník N

Newsfilter: Z vraždy je vďaka Troškovej najvyššia politika. Fico chce spájať, ale kto mu ešte uverí?

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Novinárov strážil kukláč so samopalom. Asi aby nekradli keš. 2. Čo nové sme sa dozvedeli. 3. Kým zabíjajú novinárov, fašista na súde útočí na Židov. Dnešné Slovensko + krátke správy, zaujímavé články, nový Shooty, citát a status dňa.

Udalosti dňa vybral a okomentoval Roman Pataj

1. Novinárov strážil kukláč so samopalom. Asi aby nekradli keš

Robert Fico chce, aby sme sa zomkli, opozícia chce odvolávať. Alebo presnejšie, kým predseda vlády vystupuje defenzívne, jeho súperi mu idú po krku.

Deň po tom, ako sme sa dozvedeli o vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, sa tak z ich smrti stala definitívne brizantná politická kauza.

Väčšia časť opozície najskôr zvolala tlačovku, na ktorej zopakovala obvinenia, že za vytvorenie ovzdušia, ktoré k vražde viedlo, môže Smer, a preto by mal skončiť minister vnútra.

Robert Fico následne na vlastnej tlačovke kontroval, že ide o „hrubé zneužívanie dvojnásobnej vraždy na politické ciele“. Štátnicky však vyhlásil: „Vyzývam opozíciu, poďte s nami spolupracovať.“

Žiaľ, to je takmer nemožné. Čiastočne pre to, že slovenská opozícia často trpí nedostatkom taktu a prebytkom ostrých slov. V utorok sa však v rámci svojich možností ovládala.

Igor Matovič síce verejne naznačoval, že Mária Trošková je milenkou Roberta Fica, ale vzhľadom na okolnosti bolo očakávateľné, že niekto

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Mária Trošková

Milan Mazurek

Newsfilter

Vražda Jána Kuciaka

Teraz najčítanejšie