Denník N

Die Welt, La Repubblica či BBC. Svetové médiá píšu o Kuciakovi, ’Ndranghete aj Ficovej modelke v úrade

Spôsob, akým bol slovenský investigatívny novinár Ján Kuciak zavraždený, mal byť podľa nemeckých novín varovaním pre ostatných novinárov, ktorí píšu o veciach, ktoré sa niekomu nepáčia.

Titulka v Die Welt

Nemecké noviny Die Welt venovali Kuciakovej vražde titulnú stranu a ďalšie štyri strany.

Spôsob, ako bol slovenský investigatívny novinár Ján Kuciak zavraždený, mal byť podľa novín varovaním pre ostatných novinárov, ktorí píšu o veciach, ktoré sa niekomu nepáčia. Napísali to v hlavnom článku na titulnej stránke s titulkom „Ako talianska mafia získavala európske peniaze“.

Eurokomisár pre rozpočet Günther Oettinger pre nich povedal, že Európska komisia dá preveriť, ako sa na Slovensku nakladá s európskymi dotáciami pre poľnohospodárstvo a či nie sú zneužívané. O slobode médií na Slovensku chce na budúcom plenárnom zasadnutí v Štrasburgu debatovať aj Európsky parlament.

„Pozrieme sa na ten prípad dôrazne,“ povedal Oettinger. Podľa neho je možné, že európske dotácie na Slovensku boli zneužité. „Za niekoľko týždňov budeme mať jasno o finančných tokoch a možnom zneužití.“

Nemecký eurokomisár tiež otvorene kritizoval popredných politikov na Slovensku za útoky na médiá.

BBC: Fotomodelka u premiéra

„Útok, ktorý podľa polície nesie znaky vraždy na objednávku, pohol krajinou,“ píše reportér BBC Rob Cameron vo svojej reportáži z Bratislavy.

Rozoberá v nej okrem iného článok, na ktorom Kuciak pracoval, a opisuje vzťah talianskych podnikateľov s prepojeniami na ľudí v blízkosti premiéra Roberta Fica, vrátane „bývalej fotomodelky Márie Troškovej, ktorá

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Vražda Jána Kuciaka

Teraz najčítanejšie