Die Welt, La Repubblica či BBC. Svetové médiá píšu o Kuciakovi, ’Ndranghete aj Ficovej modelke v úrade

Spôsob, akým bol slovenský investigatívny novinár Ján Kuciak zavraždený, mal byť podľa nemeckých novín varovaním pre ostatných novinárov, ktorí píšu o veciach, ktoré sa niekomu nepáčia.

Titulka v Die Welt

Nemecké noviny Die Welt venovali Kuciakovej vražde titulnú stranu a ďalšie štyri strany.

Spôsob, ako bol slovenský investigatívny novinár Ján Kuciak zavraždený, mal byť podľa novín varovaním pre ostatných novinárov, ktorí píšu o veciach, ktoré sa niekomu nepáčia. Napísali to v hlavnom článku na titulnej stránke s titulkom „Ako talianska mafia získavala európske peniaze“.

Eurokomisár pre rozpočet Günther Oettinger pre nich povedal, že Európska komisia dá preveriť, ako sa na Slovensku nakladá s európskymi dotáciami pre poľnohospodárstvo a či nie sú zneužívané. O slobode médií na Slovensku chce na budúcom plenárnom zasadnutí v Štrasburgu debatovať aj Európsky parlament.

„Pozrieme sa na ten prípad dôrazne,“ povedal Oettinger. Podľa neho je možné, že európske dotácie na Slovensku boli zneužité. „Za niekoľko týždňov budeme mať jasno o finančných tokoch a možnom zneužití.“

Nemecký eurokomisár tiež otvorene kritizoval popredných politikov na Slovensku za útoky na médiá.

BBC: Fotomodelka u premiéra

„Útok, ktorý podľa polície nesie znaky vraždy na objednávku, pohol krajinou,“ píše reportér BBC Rob Cameron vo svojej reportáži z Bratislavy.

Rozoberá v nej okrem iného článok, na ktorom Kuciak pracoval, a opisuje vzťah talianskych podnikateľov s prepojeniami na ľudí v blízkosti premiéra Roberta Fica, vrátane „bývalej fotomodelky Márie Troškovej, ktorá

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Vražda Jána Kuciaka

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |