Denník N

Facebook končí s Prieskumníkom, príspevky stránok sa v najbližších dňoch vrátia do newsfeedu

Autor – Filip Struhárik
Autor – Filip Struhárik

Facebook spustil v októbri test Prieskumníka (Explore Feed) na Slovensku a v ďalších piatich krajinách. Dnes oznámil, že s experimentom končí.

Prihláste sa na odber nášho newslettra a každý piatok dostanete prehľad všetkých dôležitých správ o Facebooku a médiách.

V októbri 2017 presunul Facebook všetky príspevky facebookových stránok – teda médií, značiek, celebrít či politikov – do samostatnej sekcie nazvanej Prieskumník (Explore Feed). V newsfeede tak ľuďom ostali len príspevky ich virtuálnych priateľov a inzercia. Išlo o test, ktorý firma spustila na Slovensku, Srí Lanke, v Srbsku, Bolívii, Guatemale a Kambodži. „Tento test sa v najbližších dňoch skončí,“ povedal pre Denník N John Hegeman, viceprezident produktového tímu, ktorý má vo Facebooku na starosti newsfeed.

„Ľudia nechcú dva samostatné feedy. V prieskumoch nám povedali, že boli menej spokojní s príspevkami, ktoré videli, a že dva samostatné feedy im v skutočnosti nepomohli byť v lepšom kontakte s priateľmi a rodinou,“ informovala spoločnosť Facebook.

Facebook tiež priznáva, že spustením Prieskumníka mali ľudia väčší problém dostať sa k dôležitým informáciám.

Firma tiež uznáva, že spustenie testu neodkomunikovala správne a že v budúcnosti bude inak rozmýšľať o tom, ako novinky testovať a ako o nich informovať.

Prieskumník skončí aj v ostatných krajinách, kde ľuďom slúžil na objavovanie obsahu zo stránok, ktoré nesledujú. „Dospeli sme k záveru, že Prieskumník nie je

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Facebook

Teraz najčítanejšie