Denník N

Prokurátor Špirko nepochybil, rozhodla disciplinárna komisia

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľ Špirko sa pýta, čo bolo skutočným dôvodom celého konania voči nemu. Komu to reálne prospelo, keď sa nezačala objasňovať závažná trestná činnosť na najvyšších úrovniach riadenia tohto štátu? Vyšetroval podozrenia voči ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi aj exministrovi dopravy Jánovi Počiatkovi.

Po prvý raz ho obvinili v lete pred dvomi rokmi. Potom obvinenie zrušili, no nanovo ho obvinili vlani na jeseň. Nakoniec prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľ Špirko čelil disciplinárnemu konaniu, ktoré sa skončilo opäť v jeho prospech. Disciplinárna komisia ho oslobodila zo všetkých obvinení, informoval Rádiožurnál RTVS.

„Dnešné rozhodnutie disciplinárnej komisie som prijal so značným zadosťučinením s tým, že som rád, že sa nakoniec vyvrátili všetky tvrdenia o mojej akejkoľvek protiprávnosti,“ reagoval Špirko pre Denník N. Do problémov sa dostal potom, keď spísal zápisnicu o trestnom oznámení, ktoré sa týkalo podvodov na ministerstve vnútra. Špirko tiež dozoroval vyšetrovanie obchodu ministra vnútra Roberta Kaliňáka s Ladislavom Bašternákom. Keď prišlo prvé obvinenie, prípad prokurátorovi vzali.

Vníma preto po dnešku celé konanie voči sebe ako účelové?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Nová kniha: Harabin. Zrodil ho Mečiar, vytiahol Fico, konkuruje Kotlebovi

Kúpiť knihu

Prokurátor Špirko

Robert Kaliňák

Teraz najčítanejšie