Denník N

S Vadalom obchodovala aj Dankova pravá ruka. Podviedli nás, sťažuje sa Hoľko

Šéf služobného úradu a priateľ Andreja Danka Ján Hoľko je kľúčovým človekom na ministerstve, ktorý dohoduje aj vojenské nákupy. Foto N – Tomáš Benedikovič
Šéf služobného úradu a priateľ Andreja Danka Ján Hoľko je kľúčovým človekom na ministerstve, ktorý dohoduje aj vojenské nákupy. Foto N – Tomáš Benedikovič

Aktualizované 4. 3. – V SNS je prepojení na Talianov z východu viac. Zmluvy s ich firmami podľa SaS podpisovala ešte ako šéfka pozemkového fondu Gabriela Matečná, dnes je ministerkou za SNS.

Kontakt s Antoninom Vadalom podozrivým z napojenia na kalábrijskú mafiu mala aj firma Jána Hoľka považovaného za pravú ruku šéfa SNS Andreja Danka. Po asistentke premiéra Márii Troškovej a bývalom tajomníkovi bezpečnostnej rady Viliamovi Jasaňovi sa teda po Smere ukazujú väzby aj v druhej koaličnej strane – SNS.

Hoľko je šéfom úradu ministerstva obrany a v rezorte ho považujú za vplyvnejšieho človeka, než je minister Peter Gajdoš (SNS). Sám Hoľko bol v roku 2012 Jasaňovým poslaneckým asistentom.

SNS a jej predseda Andrej Danko sa k prípadu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a k podozreniam z činnosti kalábrijskej mafie na východnom Slovensku vyjadrujú len málo.

Hoľko: Firma uvedeného pána nás podviedla

Hoľko potvrdil informácie Denníka N, že jeho firma Sofos a jedna z Vadalových spoločností spolu obchodovali. Sofos obchoduje hlavne s počítačovým hardvérom.

Hoľko tvrdí, že nie sú s Vadalom priateľmi.

„Vylučujem akékoľvek priateľské vzťahy s uvedeným pánom. Opak je pravdou. Spoločnosť Sofos bola podvedená a oklamaná firmou uvedeného pána pri nákupe výpočtovej techniky. Pohľadávka od firmy uvedeného pána bola zo strany firmy Sofos vymáhaná a tovar vrátil. Uvedenú skutočnosť preveril v danom čase aj Daňový úrad v Košiciach. Žiadny kontakt s uvedeným pánom neudržiavam a dôrazne to odmietam,“ odpísal Hoľko na otázky o Vadalovi.

Hoľko, ktorý od 90. rokov podnikal, bol v roku 2012 poslaneckým asistentom vtedajšieho poslanca Smeru Viliama Jasaňa. Štát mu za to platil 811 eur mesačne. Jasaňovou asistentkou bola neskôr aj Mária Trošková,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Vražda Jána Kuciaka

Teraz najčítanejšie