Denník N

Fico je ako Mečiar v roku 1998 a na záchranu verbuje kotlebovcov. Píšu Balogová, Hríb, Havran, Daniš, Hanus, Šimečka, Obradovič

Fico a Kiska. Foto N – Peter Kováč
Fico a Kiska. Foto N – Peter Kováč

Aký je najpravdepodobnejší vývoj pre najbližšie hodiny a dni? Opýtali sme sa rešpektovaných komentátorov slovenských médií.

Fico sa sústreďuje už len na udržanie moci

Beata Balogová, šéfredaktorka, SME

Robert Fico premeškal čas, keď ešte mohol robiť štátnické kroky, a tak mu zjavne ostávajú už len činy zúfalstva. Ťažko by sa hľadala iná interpretácia pre jeho pokus urobiť z Georgea Sorosa narušiteľa stability Slovenska. Namiesto toho, aby apeloval v krajine na morálnu obnovu, oslovuje najnižšie pudy masy a to je to, čo krajinu môže destabilizovať a navodzovať v časti obyvateľstva pocit ohrozenia.

Viktor Orbán protisorosovskou kampaňou rozťal svoju krajinu na dva tábory, povýšil nenávisť na národnú doktrínu, s jediným cieľom, aby odviedol pozornosť od korupcie, ktorá ho prerástla. Keď do politiky vstupuje zúfalstvo, ktoré sa sústreďuje už len na udržanie moci, ťažko sa kreslia scenáre, okrem jedného: Robert Fico padá tam, skade sa z politiky neodchádza so cťou. A jeho pád je nezvrátiteľný.

 

Rozhoduje ten, kto má väčšinu

Dag Daniš, komentátor, aktuality.sk

Ficova situácia vyzerá zúfalo, obávam sa však, že zdanie môže klamať. Politickú vojnu Kiska – Fico vyhrá v konečnom dôsledku ten, kto bude držať v rukách parlamentnú väčšinu.

Tú má ešte stále Fico.

Scenár A: premiér si môže

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Vražda Jána Kuciaka

Teraz najčítanejšie