Denník N

Milan Sládek: Mám pocit, že toto už mladých ľudí nenechá na pokoji

Foto - archív M. S.
Foto – archív M. S.

Má osemdesiat a do Bratislavy prišiel, aby odohral štyri dvojhodinové predstavenia za štyri dni. Svetoznámy mím žijúci v Nemecku hovorí o divadle Aréna, o pripravovanej premiére predstavenia o Dubčekovi aj o aktuálnych udalostiach na Slovensku.

Predstavenie na Malej scéne sa končí, svetoznámy mím prerušuje záverečný potlesk a ďakuje divákom, že si naňho v piatok večer našli čas aj za pohnutých udalostí posledných dní. K rozhovoru si hneď nato sadá ešte v kostýme, neodlíčený, aby vraj nevystrašil. K poháru vody si objednáva plzeň. O štvrť na jedenásť večer sa potom konečne odchádza prezliecť do tej istej šatne ako pred päťdesiatimi rokmi. Dnes večer bol Kefkom aj Warholom, o pár mesiacov bude Dubčekom.

Hodinu a pol čistého času ste na javisku. Ako to zvládate štyri dni za sebou?

Sám neviem. (smiech) Je to aj preto trošku namáhavé, že minulú sobotu som pripravoval galavečer v televízii a v pondelok som mal ešte v Zohore predstavenie Krížovej cesty.

To je za jeden týždeň päť predstavení. Aj trénujete?

Áno. Len malý tréning, pretože tu musím ísť naplno, na týchto predstaveniach sa nedá, že len tak niečo vysypem z rukáva.

Ako často vystupujete?

Mám dvadsaťpäť až tridsať predstavení do roka, už nie tak mnoho ako kedysi. Pred Veľkou nocou ich mám vždy niekoľko s Krížovou cestou, niekedy aj dvanásť, tento rok sedem. Potom sú to workshopy, alebo si ma

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Divadlo

Rozhovory

Kultúra

Teraz najčítanejšie