Denník N

Newsfilter: SIS o mafii dávno vedela, ministrom to veľakrát povedala, a Fico preto zobral Troškovú k Merkelovej

1. Prezident povedal nahlas, že SIS taliansku mafiu sledovala 2. Erik Tomáš chce byť ministrom kultúry a už sa tomu ani nečudujeme 3. Kiska dostal pozvanie, ktoré nemožno odmietnuť.

Správy dňa vybral a skomentoval Konštantín Čikovský

1. SIS o mafii ministrom povedala už dávno

Vrcholom stredajšej tlačovkovej vojny premiéra, prezidenta a opozície bolo Kiskovo oznámenie, že Slovenská informačná služba opakovane upozorňovala ministrov na pôsobenie talianskej mafie na Slovensku. Kiska to vie od riaditeľa tajnej služby, s ktorým sa stretol v nedeľu.


Newsfilter Podcast nájdete aj na: Podbean – Stitcher – RSS

Mohli by sme to chápať aj ako dobrú správu, že aspoň niektoré inštitúcie tohto štátu ako-tak fungujú. Napríklad SIS si mafiánov všimla a nevyhodnotila ich len ako milých farmárov, čo si kupujú drahé autá, ale aj ako nebezpečenstvo, ktoré má služba hlásiť a sledovať.

V tomto marazme je dobrá správa aj ochota šéfa SIS nominovaného Dankovou stranou informovať prezidenta o chybách koaličnej vlády podrobne a otvorene (áno, v normálnej krajine by to nestálo za zmienku).

Späť k najpodstatnejšej informácii: Šéf SIS tvrdí, že mnohí slovenskí ministri vedeli, že sa tu usadila talianska mafia, a napriek tomu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie