Denník N

Prečo je fašizmus moderný?

Hosťom Stredoeurópskeho fóra bude aj švédska spisovateľka Elisabeth Asbrink.
Foto - SF
Hosťom Stredoeurópskeho fóra bude aj švédska spisovateľka Elisabeth Asbrink. Foto – SF

V stredu 14. marca bude patriť Stará tržnica v Bratislave Stredoeurópskemu fóru.

Prečo je fašizmus moderný? Prečo a v akých podobách sa vracia? V čom je jeho skrytý pôvab pre mladých ľudí? Slová o Georgeovi Sorosovi, ktorý je dnes stelesnením svetového židovského sprisahania, sú odrazu prijateľné už aj na Slovensku. V čom spočíva ich zázračná sila?

Odpovede na tieto a ďalšie otázky bude na tohtoročnom Stredoeurópskom fóre o fašizme hľadať jedinečná trojica: špičkový britský historik profesor Roger Griffin, autor knihy Fašizmus a modernita, holandský marocký spisovateľ, jeden z najprekladanejších súčasných holandských autorov Abdelkader Benali a švédska spisovateľka a novinárka Elisabeth Asbrink, autorka knihy A vo viedenskom lese stále rastú stromy a 1947.

Diskusiu bude moderovať Michal Havran.

Stredoeurópske fórum sa uskutoční 14. marca 2018 v bratislavskej Starej tržnici, začiatok večera od 18.30 h bude patriť reflexii vojnového slovenského štátu, Ingrid Timkovej a čítaniu z Nedeľných šachov s Tisom od Silvestra Lavríka.

O 19.00 h sa začne hlavný program – medzinárodná debata Prečo je fašizmus moderný?

Stredoeurópske fórum o fašizme bude pokračovať vo štvrtok 15. marca v LAB café workshopom pre učiteľov dejepisu a metodikov, ktorý bude viesť Roger Griffin spolu Elisabeth Asbrink a Abdelkaderom Benalim.

Teraz najčítanejšie