Denník N

Fico Kuciakovmu kolegovi: Neotravujte. Erik Tomáš hovorí, že on milión na stole nevymyslel (+nahrávka)

Foto – TASR
Foto – TASR

Premiér kolegovi zavraždeného novinára: Neotravujte, vy ste posledný, s kým mám o rozhovor záujem.

Robert Fico ani po vražde novinára Jána Kuciaka nezmenil spôsob, ako sa správa k žurnalistom. K redaktorovi webu Aktuality.sk, pre ktorý pracoval Kuciak, sa v stredu správal arogantne.

„Na rozhovor treba vždy dvoch ľudí a vy ste ten posledný, s kým mám o rozhovor záujem,“ odvetil Fico reportérovi Ladislavovi Bariakovi na otázku, či s ním môže urobiť rozhovor. Na ďalšie otázky mu povedal už len „neotravujte“.

Neotravujte, odvrkol Fico Kuciakovmu kolegovi. Zdroj: Aktuality.sk

Podcasty Denníka N nájdete na: Apple podcasty – Podbean – Stitcher – RSS

Komunikácia má byť štandardná

Fico aj minister vnútra Robert Kaliňák po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej opakovane hovorili o tom, ako o jej vyšetrovaní informujú práve šéfredaktora Aktualít a opisovali to aj europoslancom, ktorí navštívili Slovensko.

„Nič sa nemení, toto je pre mňa nová informácia, ktorú mi hovoríte. Myslím, že komunikácia medzi novinármi a politikmi by mala byť štandardná a budeme sa o ňu snažiť aj naďalej,“ odpovedal Ficov mediálny poradca a poslanec Smeru Erik Tomáš po otázke, čo hovorí na Ficovu reakciu na novinára.

Denník N sa Tomáša spýtal na to, či sa Fico alebo Smer ospravedlnia novinárom za to, že ich nazval špinavé protislovenské prostitútky. „Musíte sa opýtať pána premiéra,“ odvetil.

Novinárov Tomáš vyzýval, aby si pozreli, ako ich nazval podpredseda SaS Ľubomír Galko. „Potom cítime nejaký dvojaký meter. Pán Galko povedal ten istý výraz. Povedal o vás, že ste predajné dievky a nikto sa na to pána Galka nepýtal. A potom sa môžeme pozrieť, čo novinári povedali smerom k politikom.“

Tomáš „za seba“ pridal, že invektívy nepatria do slovníka politika ani novinára.

Fico, Kaliňák a Gašpar a milión v hotovosti. Foto N – Tomáš Benedikovič

Erik Tomáš: Ja som milión na stole nevymyslel

Na otázku, kto poradil premiérovi vystaviť milión eur na stôl po vražde novinára, Erik Tomáš povedal: „Nebudem komentovať mediálnu stratégiu, ktorá bola urobená na úrade vlády. Ja som to nebol.“

Premiér pár dní po vražde urobil tlačovku na úrade vlády s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom, policajným prezidentom Tiborom Gašparom netradične v civile a s miliónom eur v hotovosti na stole – to mala byť odmena za informácie vedúce k odhaleniu vrahov a prípadných objednávateľov. Po premiérovom odchode z tlačovkovej miestnosti milión na stole pred novinármi chránil ozbrojený kukláč.

Ficovi milión na stole vyčítali aj koaliční partneri a dokonca aj predstavitelia cirkvi. Niektorí kňazi Fica pre milión na stole prirovnali ku kupcom, ktorých podľa Biblie vyhnal Ježiš Kristus z chrámu.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Koaličná kríza

Vražda Jána Kuciaka

Slovensko

Teraz najčítanejšie