Denník N

SMK ako súčasť veľkého Sorosovho sprisahania

Šéf SMK József Menyhárt s Igorom Matovičom. Foto – Facebook
Šéf SMK József Menyhárt s Igorom Matovičom. Foto – Facebook

Slovenská pobočka orbánovcov hovorí niečo iné slovenskej opozícii a vlastným voličom.

„Časom sa to rozhodne. Kto sa mýlil a kto nie, to je druhoradá otázka. Čas to ukáže,“ odpovedal dnes šéf mimoparlamentnej SMK József Menyhárt v maďarskom vysielaní slovenského rozhlasu na otázku moderátora, či sa mýli Viktor Orbán, keď tvrdí, že za slovenskou vládnou krízou stojí George Soros. Nič viac z neho moderátor k tejto téme na svoje opakované otázky nedostal.

Predseda SMK sa vykrúcal ako tanečnice z Lúčnice, prepáčte, z folklórneho súboru Ifjú Szivek, len aby nemusel zaujať jasné stanovisko k logickému vývodu, že ak za vládnou krízou stojí Soros, sú Sorosovými bábkami aj demonštranti v uliciach, slovenská opozícia a vlastne každý, kto chce koniec súčasnej vlády a predčasné voľby – vrátane jeho vlastnej strany. A to ešte bol schopný jedným dychom tvrdiť, že pád mafiánskej vlády na Slovensku je dôsledkom „veľmi priamej komunikácie SMK.“

Vraj samostatne mysliaca strana

V rozhovore Menyhárt presviedčal, že SMK je samostatne uvažujúca strana a nielen slovenská pobočka maďarskej vládnej strany Fidesz. Pritom však venoval veľa času vymenovaniu toho, čo dobré priniesli strategické partnerstvo jeho strany s Fideszom a peniaze, ktoré maďarská vláda nalieva na juh Slovenska.

Chvíľami to vyzeralo ako príspevok k vládnej predvolebnej kampani u susedov. V pravom orbánovskom (ficovskom) duchu obvinil médiá, že význam Orbánovho výroku o Sorosovi na Slovensku umelo nafúkli, aj keď podľa neho vlastne vôbec nie je dôležité, čo maďarský premiér povedal.

Svojím lavírovaním však zároveň naznačil, že na Orbánovom tvrdení

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koaličná kríza

Maďarská aliancia

Voľby v Maďarsku

Komentáre

Teraz najčítanejšie