Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Fico oslavuje prehru, Kiska smúti nad víťazstvom, ale počkajme na názor námestí

1. Až účasť na pochodoch ukáže, či sa táto kríza definitívne skončila. 2. Ako slabučko bude hryzkať premiér Pellegrini? 3. Koho nahnevá nová vláda + jedna dôležitá správa navyše, krátke správy, nový Shooty, citát a status dňa.

Tvor technológiu, vďaka ktorej si budeme navzájom dôverovať. Choď na careers.innovatrics.com


 

Udalosti dňa vybral a komentoval Roman Pataj

1. Až účasť na pochodoch ukáže, či sa táto kríza definitívne skončila

Slovenský premiér už nebude bývať v Bonaparte (zaznelo na internete). Aj keď by sa odporcom Smeru mohlo zdať, že je to jediná dobrá správa dňa, nie je to celkom tak.


Podcasty nájdete na: Apple podcasty – Podbean – Amazon Alexa – Stitcher – RSS

Operácia záchrana Roberta Fica sa skončila nevkusným „úspechom“. Všetko sa upieklo rýchlo. Stačila jedna návšteva Petra Pellegriniho u prezidenta, potom krátke rokovanie odstupujúcej vlády a o 14.30 už bol Pellegrini aj s Robertom Ficom opäť napochodovaný v Prezidentskom paláci, aby druhý z nich podal demisiu a prvý prevzal poverovacie listiny na zostavenie novej vlády.

Ešte predtým Pellegrini Andrejovi Kiskovi odovzdal podpisy 79 poslancov, aby dokázal, že nebude mať problém s podporou parlamentu.

Video: Fico odchádza vysmiaty. Deň jeho demisie v dvoch minútach (zapnite titulky)
autorka: Martina Koník

Samotný akt demisie prebehol v napätej atmosfére. Kiska sa očividne premáhal, aby zachoval aké-také dekórum. Pôsobil nespokojne až sklamane. Fico sa snažil tváriť o čosi radostnejšie. Možno je len lepší herec, ale vystupoval akoby bol ten, čo uspel.

Miera vzájomného porozumenia však bola nula. Maximálne strohý proces a rýchle otočenie chrbtom.

Mohol Kiska odmietnuť? Časť verejnosti má pocit, že Kiska ju zradil, keď Pellegriniho poveril zostavením vlády. V skutočnosti však urobil len

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Teraz najčítanejšie