Denník N

Riadi bezpečnosť na Námestí SNP: Policajti pomáhajú, aj keď sa protest týka ich nadriadených

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Minulý týždeň pred protestom Za slušné Slovensko varoval pred nepokojmi premiér, zvolali bezpečnostnú radu a policajný prezident mal tlačovku. Tento týždeň sa očakáva podobný počet ľudí, ale polícia poslala len tlačovú správu s pokynmi.

Martin Královič a jeho agentúra PS:Events sa na proteste Za slušné Slovensko stará o bezpečnosť. Riziká sú podľa neho podobné ako minulý týždeň.

Pred týždňom nechal premiér v piatok doobeda zvolať bezpečnostnú radu, k pochodom zvolal tlačovú konferenciu aj policajný prezident Tibor Gašpar. Teraz sa nič také nedeje.

Vyjadrenia aj bezpečnostná rada boli skôr politické záležitosti. Potenciálne riziká a aj informácie, ktoré máme, sú dnes z nášho pohľadu veľmi podobné ako pred týždňom. Nie je to rádovo horšie alebo rádovo lepšie. Ani minule to nebolo až také zlé.

Zmenila sa komunikácia a práca s políciou oproti minulému týždňu?

Martin Královič.

Je to podobné. Vedenie krajského riaditeľstva polície v Bratislave je veľmi nápomocné a ochotné. Snažia sa s nami spolupracovať, aby žiadnemu účastníkovi nehrozilo nebezpečenstvo. Komunikácia funguje veľmi profesionálne napriek tomu, že sa protest, najmä minulý týždeň, dotýkal ich priamych nadriadených.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Nová vláda

Vražda Jána Kuciaka

Teraz najčítanejšie