Denník N

Fico a Danko pripustili iba samodebaty: končiaci premiér nemal oponenta, šéf parlamentu ho dovolil len raz

Foto N - Tomáš Benedikovič

V slovenských politických debatách sa rozmohlo rozprávanie bez oponenta. Okrem Fica a Danka mali väčšinu takýchto vystúpení aj Bugár a Sulík.

Odchádzajúci premiér Robert Fico končí ako politik, ktorý si na svoj obraz zmenil aj politické debaty. Veľký prehľad všetkých politických diskusií minulého roka ukazuje, že Fico sa ani raz nezúčastnil debaty, kde by musel reagovať na politických súperov.

Vo vládnej koalícii to je zjavne trend. Debatám s opozičnými politikmi sa vyhýbal aj predseda SNS Andrej Danko, vyplýva z analýzy Newton Media.

Šéf SNS a predseda parlamentu Danko pritom v stredu pri oznamovaní demisie vlády popri útokoch na opozíciu povedal, že si „kedykoľvek sadne s ľuďmi ako Kollár, Sulík alebo Matovič“. „A kedykoľvek ukážem svoju odbornosť v akejkoľvek relácii,“ hovoril Danko.

V skutočnosti mal zo všetkých 19 vystúpení za rok 2017 Danko politického oponenta iba raz – v O 5 minút 12 s Richardom Sulíkom (SaS).

Dvojice politikov, ktoré sa stretli v diskusiách v roku 2017. Zdroj – Newton Media

Newton Media upozorňuje, že výsledok skresľujú pravidelné diskusie premiéra Fica s moderátorom Sobotných dialógov – bez rozhlasových debát by bol na prvom mieste v samodiskusiách Danko.

V TA3 je viac Danka ako Fica

„Na TA3, v diskusiách s moderátorom Norbertom Dolinským, dostal Danko viac priestoru ako predseda najsilnejšej koaličnej strany Smer,“ píše Newton v analýze.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie