Denník N

Kronerová na proteste: Ak vás niekto núti kryť korupciu, vzoprite sa

Zuzana Kronerová na proteste Za slušné Slovensko v marci 2018. Foto - Tasr
Zuzana Kronerová na proteste Za slušné Slovensko v marci 2018. Foto – Tasr

Poďme povzbudiť všetkých ľudí, ktorí možno iba uviazli v apatii a rezignácii, vyhlásila herečka divadla Astorka Korzo ’90.

Som šťastná, že tu môžem byť a že je nás tu opäť tak veľa. Zároveň si však uvedomujem, že to zrejme stále nestačí, aby sa niečo skutočne zmenilo. Musíme byť pevní a musí nás byť oveľa viac.

Využime preto túto chvíľu a skúsme spoločne dodať odvahu predovšetkým tým, ktorí tú nie sú. Koho mám na mysli? Myslím tým všetkých tých slušných ľudí, ktorí rovnako ako my cítia, že čosi nie je v poriadku. Ktorí sú svedkami podvodov a korupcie, ale ešte nenabrali odvahu vzoprieť sa svojim nadriadeným a povedať: Dosť! V tomto s vami nejdem!

Myslím tým poctivých ľudí zo štátnej správy, z ministerstiev, z polície, z prokuratúry. Myslím tým aj slušných a zodpovedných ľudí z politickej sféry, bez ohľadu na stranícke tričká. Poďme teda všetkých týchto ľudí, ktorí možno iba uviazli v apatii a rezignácii, povzbudiť.

A povedzme im toto: Urobte niečo, na čo budete hrdí a čo ocenia vaše deti. Zamyslite sa, či to, čo robíte, je správne a prospešné pre ľudí. Ak na vás niekto tlačí, núti vás kryť korupciu a robiť proti svojmu presvedčeniu, vzoprite sa! Teraz máte šancu, možno poslednú. Prestaňte sa báť. Poďte s nami!

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Koaličná kríza

Vražda Jána Kuciaka

Slovensko

Teraz najčítanejšie