Denník N

Vláda sa vymenila, ideme ďalej. Vďaka za hrádzu proti extrémizmu, funguje bezchybne

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Vláda sa buď vymenila, alebo „vymenila“, a ani to nie je isté. Protesty neustávajú. Aký vplyv to má na hrádzu proti extrémizmu?

  • Alojz Hlina sa opäť stal predsedom KDH.
  • Internetom sa šírila kázeň Mariána Kuffu, v ktorej tvrdil, že protesty sú plné genderistov a feministiek. O 2 % z daní žiadal na internetovej stránke kotlebovcov a v ich novinách.
  • Mnohé osobnosti sa na vyhlasovaní cien OTO vyjadrili k dianiu na Slovensku.
A sme doma.

Poslanec Ľuboš Blaha napísal, že za vládu bez Roberta Fica nezahlasuje nikto zo Smeru, a potom bol pondelok večer. Republiková rada Mosta sa vtedy po dlhom rokovaní uzniesla na tom, že bude požadovať predčasné voľby alebo odíde z koalície.

Odstúpenie z funkcie v pondelok oznámil Robert Kaliňák, a neodstúpil. Premiér Fico onedlho rovnako povedal, že nemá problém odstúpiť, a odstúpil o niekoľko hodín. Most oznámil, že ostáva v koalícii, a keď ľudia namietali, že to nie je celkom to, čo povedali len pár dní predtým, Béla Bugár im vysvetlil, že nečítajú malé písmená.

Špekulovalo sa, že Béla Bugár podviedol stranu, ale ešte viac sa špekulovalo o tom, že strana podviedla jeho. Bugár mohol skrátka zistiť, že on síce z vlády vystúpiť chce, ale poslanci v nej ostanú, no a v tom prípade je lepšie byť pri tom ako pri tom nebyť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Nová vláda

Vražda Jána Kuciaka

Teraz najčítanejšie

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto – TASR/AP