Denník N

Kočner reportérovi Aktualít: Ste zahraničný agent (+ nahrávka)

Novinár sa chcel Mariána Kočnera opýtať na to, či sa v Nitre stretol s podnikateľom Bödörom.

V čase, keď v Smere vyberali ministra vnútra, bol podnikateľ Marián Kočner v nedeľu v nitrianskom hoteli Zlatý kľúčik, ktorý patrí podnikateľovi Norbertovi Bödörovi.

Kočnerovo biele bentley si v Nitre všimol reportér Aktualít. O Kočnerovi aj o Bödörovi napísal niekoľko článkov zavraždený novinár Ján Kuciak.

„Odkiaľ ste? To snáď nemyslíte vážne,“ povedal Kočner novinárovi. „Keďže to patrí zahraničnému subjektu, pre mňa Aktuality sú takzvaným cudzím agentom. Keďže ste cudzí agent, tak ja sa s vami baviť nebudem, dovidenia,“ povedal Kočner.

Bödör novinárom povedal, že sa zle dovolali. Rodina Bödörovcov ovláda okrem iného bezpečnostnú firmu Bonul, ktorá sa dostala k mnohým štátnym zákazkám po nástupe Smeru k moci.

Pred hotelom okrem Kočnerovho bentley parkovalo aj biele audi, registrované na Bödörovu firmu Bonul. Bödör je švagor policajného prezidenta Tibora Gašpara. Práve polícia nebola schopná poriadne vyšetriť vážne podozrenia z daňových podvodov, ktorých sa mohol Kočner dopustiť.

Po tom, čo médiá zverejnili rozhodnutia polície o odmietnutí prípady vyšetrovať, začalo sa vyšetrovanie nanovo. Kočner je teraz obvinený z podvodov s nehnuteľnosťami na Donovaloch, aj v kauze Gatex. Hrozí mu aj obvinenie v kauze Technopol.

Na jeseň sa Kočner vyhrážal novinárovi Kuciakovi, že bude hľadať špinu naňho aj na celú rodinu. Polícia prípad odmietla vyšetrovať s tým, teraz sa tým na príkaz generálnej prokuratúry znovu zaoberajú. Na prvýkrát polícia Kočnera ani len nevypočula. S týmto jej postupom sa vtedy stotožnil aj okresný prokurátor.

Marian Kočner

Teraz najčítanejšie