Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Bratislava zaskočila Slovensko, začala sa zmierovať s novou realitou

Nový vládny kabinet Petra Pellegriniho. Foto N – Tomáš Benedikovič
Nový vládny kabinet Petra Pellegriniho. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Bratislava dala Pellegrinimu čas na nádych. 2. Záchranca Smeru sa môže volať Andrej Kiska, pacient sa zatiaľ zúfalo bráni. 3. Fico odišiel potichu, Žitňanská s fanfárami + krátke správy, zaujímavé články, nový Shooty, citát a status dňa.

Udalosti dňa vybral a komentoval Roman Pataj

1. Bratislava dala Pellegrinimu čas na nádych

Peter Pellegrini sa stal premiérom a bratislavskí organizátori iniciatívy Za slušné Slovensko vzápätí zrušili piatkový protest. Košice, Banská Bystrica, mnohé iné mestá a napokon aj bratislavskí vysokoškoláci budú v demonštráciách pokračovať. Tí chcú od pol piatej urobiť tichý pochod zo Šafárikovho námestia na Námestie SNP.

Lenže úspech ich akcie je otázny a strata doterajšieho prirodzeného centra by bola pre celé protestné hnutie vážnou a asi aj rozhodujúcou ranou.


Podcasty nájdete na: Apple podcasty – Podbean – Amazon Alexa – Stitcher – RSS

Nikde inde ako v Bratislave nepríde do ulíc 65-tisíc ľudí, nikde inde dav nedýcha politikom tak intenzívne na chrbát ako práve v hlavnom meste.

Mnohí štrajkuchtiví budú z rozhodnutia sklamaní, veď ešte minulý týždeň volali „Dosť bolo Smeru!“ a mali pocit, že ich cieľ je na dohľad. Niektorí sa budú dokonca cítiť podvedení, ale podobné negatívne emócie sú v tomto prípade nespravodlivé.

Hnutie vzniklo spontánne, a ak jeho zakladatelia z Bratislavy majú pocit, že nateraz vyčerpali svoje možnosti, treba ich rešpektovať. Môžeme diskutovať, či si vybrali správny čas, ale to

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Teraz najčítanejšie