Denník N

Tichý pochod v Bratislave: Bez transparentov a skandovania, stačí sviečka, vypočuť si hymnu a odísť, hovoria organizátori

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Na tichý študentský pochod sa po zrušení hlavnej akcie Za slušné Slovensko v Bratislave chystajú tisíce ľudí. Organizátori im hovoria, aby si nenosili transparenty, dodržali, že ide o tichý pochod a po hymne sa rozišli.

Z menšieho študentského pochodu sa po zrušení zhromaždenia Za slušné Slovensko v Bratislave dnes stane hlavná akcia v hlavnom meste, ktorá reaguje na vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a politický vývoj.

Študenti sa mali pôvodne o 16:30 presunúť v tichom sprievode zo Šafárikovho námestia na neďaleké Námestie SNP, kde sa o piatej mala začať hlavná akcia. Po náhlom zrušení sa teraz pozornosť sústreďuje na tichý študentský pochod. Na Facebooku sa o udalosť zaujíma viac ako desaťtisíc ľudí.

Organizátor študentského pochodu Timotej Lauko očakáva, že na Námestie SNP môžu prísť aj veľmi nahnevaní alebo emotívne naladení ľudia.

„Snažíme sa čo najviac zabezpečiť, aby nič iné neprebehlo. Pochod je nahlásený a nikto iný oficiálne prísť nemôže. Budeme sa snažiť robiť všetko preto, aby po rozpustení našej akcie ľudia naozaj odtiaľ odchádzali. Akékoľvek ďalšie činnosti sú už v kompetencii polície, aby to udržala,“ hovorí študent politológie na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského.

Zo Šafárikovho námestia vyrazí tichý pochod zhruba o 16:45. Lauko ľudí žiada, aby si nenosili transparenty. Stačí sviečka, a dodržiavanie zásady, že ide o tichý protest, ktorý sa zaobíde bez vykrikovania a skandovania.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Nová vláda

Vražda Jána Kuciaka

Teraz najčítanejšie